Акіта-іну (ВіДЕО)

Акіта – мисливська собака Японії. Назву свою собака отримала по найменуванню провінції Акіта, розташованої в північній частині острова Хонсю. Швидше за все, ці собаки були завезені з Азіатського материка.
Акіта – дуже стародавня порода, кісткові останки собаки, тобто примітивної шпіцеобразної собаки, виявлені в Японії більш ніж за дві тисячі років до нашої ери. Деякі кінологи передбачають, що акіта відбулася від північних лайок, до яких були підлиті крові дога. Безумовно, не сучасного дога, а древніх догообразних собак типу тибетського дога (тобто тибетського мастифа).

Акиту в Японії дуже цінували при полюванні на великих звірів, в основному оленів і ведмедів, тому велику увагу звертали на робочі якості собак, дуже цінували їх великий ріст, силу і спритність. Для збереження і розвитку мисливських і породних якостей акити в Японії ще в VI ст. були засновані клуби любителів цих собак і складені інструкції, в яких вказувалося, як треба їх містити, розводити, навчати і використовувати. У XV ст. були засновані племінні книги, в яких записувалися кличка, походження, забарвлення і інші відомості про собаку. Отже, акіта має найдавнішу родовід, проте з проникненням до Японії цивілізації з Європи ці племінні книги перестали вести і відновили лише в 1928 р, коли знову було засновано товариство з ведення племінної роботи з акитой. Собаківникам Америки і Європи акіта стала відома порівняно недавно. У США американці привезли її після другої світової війни, а з Америки вона потрапила в інші країни, наприклад в Європі вона з’явилася тільки в 1963 р на Міжнародній виставці в Ганновері (Німеччина). У 1964 р ФЦИ офіційно визнала цю породу і затвердила її стандарт. В останні два-три роки одиничні екземпляри акити стали з’являтися на великих виставках Росії.

Акіта-іну – велика собака (висота в загривку псів 64-70 см, сук – 58-64 см, вага 38-50 кг). Собака щільного складання, з декілька подовженим форматом корпусу, урівноваженої поведінки, легко піддається дресируванню, стримана, горда, з незалежною вдачею і любить побігати одна. Шерсть складається з не довше, стоячого остевого волоса і щільного, густого підшерстя. Забарвлення може бути будь-який, включаючи тигровий, але частіше зустрічається сірий (перець з сіллю, зачернений рудий або палевий з чорною маскою. Можуть бути білі відмітини на ногах, грудях, животі і кінчику хвоста, але на голові білого бути не повинно. Голова важка, череп об’ємний з широким чолом, посередині якого проходить добре виражена борозенка. Перехід від чола до морди виражений, щоки м’язисті, морда пряма, що не довга, злегка загострена. Губи трохи вогкуваті, але щільно прилягають. Вуха невеликі, трикутні, стоячі, широкі біля основи . Очі темні, в століттях прямого розрізу. Хвіст в кільці, іноді закручений спіраллю, закинуть за спину або притиснутий до стегна.

Акіта раніше використовувалася при полюванні на великих звірів, чому сприяли її сміливість і безстрашність, в даний час діапазон її мисливського застосування розширився; крім того, вона може бути хорошим сторожем і супутником при прогулянках. Утримувати її краще на вулиці.

Джерело: Л. Гібет

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*