Аляскинский Маламут (ВІДЕО)

Маламут – велика потужна їздова собака, яка може важити близько 50 кг, висота в холці деяких собак досягає 76 см, хоча найкращий зростання трохи більше 60 см. Величний вигляд цього поважного, схожою на вовка, дуже красивою собаки нікого не залишає байдужим.
Маламут – собаки одного з ескімоським племен, відомого, як мелмьютії. Плем’я мелмьютів населяло верхню частину річки Анвік в штаті Аляска. У той час ці великі собаки використовувалися для перевезення вантажів в екстремальних арктичних умовах. Їх витривалість дозволяла їм перевозити тяжкості на великі відстані. “Золота лихоманка” 1896 року забезпечила великий попит на цих собак.

У наші дні існують два різних типи аляскинских маламутів. Одна лінія, звана – М’Лут і інша – Коцебу. Між цими двома лініями є одна відмінність – розмір собак. Маламути М’Лут крупніші, ніж Коцебу. Крім того, істинний маламут Коцебу лише вовчого забарвлення, а в лінії М’Лут зустрічається різноманітність забарвлень – вовчий, чорно-білий, соболині-білий, блакитний і білий. Собаки Коцебу менш агресивні, ніж М’Лут і більш рухливі. Лінією Коцебу займалися Артур Уолден і подружжя Мілтон і Єва Сілі. Саме Мілтон і Єва зареєстрували собак лінії Коцебу в АКС в 1935 р Пол Волкер займався розведенням собак лінії М’Лут. Пол не реєстрував своїх собак, але він продав їх людям, які, в кінцевому підсумку, це зробили. Серед заводчиків досі ведеться суперечка, якого маламута називати “правильним”, але, на щастя, представники обох ліній поки що не втратили своїх робочих якостей.

Маламут дуже доброзичливий собака з “плюшевою” зовнішністю: любить бути в центрі уваги, через що маламутов часто називають “великими ведмежатами”. Ці добрі “вовки” завжди готові відгукнутися на запрошення до гри, та й самі потішать господаря своїми веселими витівками. Собаки цієї породи орієнтовані на життя в “зграї”, тому краще всього вони себе почувають в сімейному оточенні, ніж надані самим собі де-небудь у дворі. Маламута не можна назвати “собакою однієї людини”. Вони надзвичайно розумні, але можуть бути дуже вперті, якщо заняття їм набридають. Пес може упертися при неодноразовому повторенні однієї команди.

Маламути легко навчаються новим навичкам і з радістю виконають команду господаря разів або два, але незабаром процес навчання їм набридне (ця риса характеру властива багатьом північним породам). Аляскинского маламута не можна рекомендувати в якості першої собаки починаючому власнику, тому що при вихованні щеняти цієї породи легко наробити помилок, які потім буде вкрай важко виправити. На жаль, маламути часто бувають “відмовними” собаками чоловік закохується в симпатичного щеняти, а пізніше не може впоратися з великим і упертим псом.

Сильний характер маламутів “зобов’язує” їх домінувати над іншими собаками, тому вони можуть бути агресивні до родичів. Господарю потрібно якомога раніше ввести щеняти в “собаче товариство”, припиняючи будь-які спроби вихованця вчинити “розборки”.

З людьми маламут не агресивний, тому навчати їх захисної службі не рекомендується – навіщо “ламати” характер цих добродушних собак? Дружелюбність абсолютно до всіх робить їх поганими сторожами, проте, своїм значним виглядом вони можуть відлякати необізнаного “зловмисника”. Але може трапитися і так, що заліз в будинок злодія собака оближе, немов близького друга сім’ї, і тут нічого не поробиш – маламут є маламут …

На особливу увагу заслуговує одна особливість представників цієї породи – здатність маламутов “розмовляти”. Гавкають вони вкрай мало, але зате ведуть з господарем “розмову”, видаючи глухі “ууу-вуу-ав”, Пригадаєте Чьюбакка у фільмі “Зоряні війни”. Правда власники маламутов стверджують, що досить попросити, і собаки відразу припиняють своє “бурчання”.

Маламут – собака з добре розвиненим підшерстям. Двічі на рік маламути линяють. В цей час їх потрібно частіше вичісувати. У дуже теплому кліматі маламут може потроху втрачати шерсть протягом всього року. Це дуже охайні (немов кішки) і майже не пахнуть собаки, тому мити їх слід рідко (1-2 рази на рік). Маламутов не потрібно тримминговать, єдиний вихід – регулярне розчісування і підрізування кігтів на лапах.

Захворювання, що зустрічаються у собак цієї породи: заворот шлунка; екземи; можлива ослаблена пігментація носа (так званий “сніговий ніс”, рожевого або світло-сірого кольору); генетично обумовлені хвороби очей (атрофія сітківки і гемералопія – “денна сліпота”); дисплазія кульшового суглоба; карликовість (зустрічається в лінії М’Лут; розроблена система тестування).

Значні розміри маламута можуть ввести в оману, починає здаватися, що таку собаку важко прогодувати, але це не так. Вони їдять набагато менше, ніж більшість представників інших порід такого ж розміру і ваги. У маламутов сильна харчова мотивація (цим можна користуватися при навчанні), але не варто дозволяти їм є скільки заманеться, бо пес не зупиниться, поки не з’їсть все, а це може привести до завороту шлунка. Пристрасть до їжі у них настільки сильна, що собака не зупиниться і перед крадіжкою (не варто залишати продукти на столі).

Найвище щастя для маламута – брати участь у всіх справах своєї “зграї” (сім’ї). Найкраще пес себе відчуває, маючи можливість самостійно виходити з дому, наприклад, через спеціальну “собачу двері”. Добре, коли є велика ділянка землі, де собака може порозумітися, але обов’язковий високий паркан, бо як і асі північні породи, маламути люблять прогулянки на самоті. (Не дозволяйте собаці втікати і бродяжити!). Маламути сумно відомі як чудові “землерийні машини”.

Бажано поставити де-небудь в кутку двору коробку з піском і привчати собаку копати саме там, але неможливо відучити собаку не копати зовсім. Прагнення рити – це древній інстинкт собак цієї породи, бо в минулому, розриваючи землю до самої мерзлоти, вони ловили гризунів (свій прожиток). Перекопуючи раз по раз ділянку, ці собаки насолоджуються самим процесом роботи. Можна відразу сказати, що у дворі живе маламут, побачивши, що ділянка більш нагадує місячний пейзаж з живописними кратерами …

Крім “закладеного в генах” прагнення розривати землю, у маламутов сильні мисливські інстинкти. Забувши про все на світі, пес переслідуватиме все, що біжить, пищить або вищить. Важко утримати маламута від гонитви за кішкою або птицею, тому не варто залишати собаку без нагляду, наодинці з дрібними тваринами.

Маламут – північна порода, ця собаки прекрасно себе почувають на вулиці навіть в сильний мороз. Ідеально містити маламутов не в квартирі, а на вулиці, в утепленій будці. Собакам подобається залізти на дах будки і з величним виглядом оглядати свої володіння.

Маламут порода, схильна до домінування. Важливо якомога раніше довести собаці, що місце ватажка “зграї” вже зайнято і претендувати на нього марно. Тоді пес поважатиме господаря, і навчати його слухняності буде набагато легше. До дресирування маламута господар повинен підходити творчо: ці розумні собаки прекрасно розбираються в ситуації і можуть виконувати команди на майданчику і зовсім не слухати вдома. Головне – продовжувати зайнята, постійно доводячи впертому вихованцеві, що лідер – господар, а не маламут.

Важливо пам’ятати, що аляскинський маламут робоча порода. Йому обов’язково потрібна робота, будь то зайнята їздовим спортом (це можна тільки вітати!), Скіджорінгом, часті прогулянки пішки і на велосипеді або гри. У походах цей прекрасний компаньйон із задоволенням понесе на своїй спині рюкзак з їжею і водою.

У гонках на довгі дистанції вони поступаються сибірським хаскі, але зате сильні, витривалі маламути вірні помічники людей в дослідницьких експедиціях на Північний Полюс або Антарктику, а також часті учасники змагань по вейтпуллінгу (перетягування тягарів). Не варто забувати, що раніше ця собаки використовувалися, в першу чергу, як тяглові тварини – маламут може зрушити вагу більше тисячі фунтів (близько 400 кг). Завдяки життєрадісному характеру і чарівною зовнішності, “мели” (як їх скорочено називають в Америці) беруть участь в програмі “анімалотерапії” – відвідують хворих людей в лікарнях.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*