Американський бульдог (ВІДЕО)

Американський бульдог – сьогодні у нього є всі шанси стати черговою “модною” породою. В кінці 80-х він отримав широке визнання в США як чудовий охоронець і собака-компаньйон, і з цього часу інтерес до нього постійно зростає як на його батьківщині так і за кордоном.

Однак, те що американський бульдог не визнана найбільшими кінологічними організаціями, відсутність єдиного стандарту в країні походження породи, недолік об’єктивної інформації, і досвіду роботи з такими собаками за межами їх історичної батьківщини створюють певну плутанину навколо цієї чудової істинно робочої (що сьогодні вже рідкість) породи . І нехай вас не вводить в оману слово “бульдог”, звично звучить в назвах таких декоративних порід як англійський і французький бульдог, американський бульдог – справжній роботяга. І у нього для цього є всі задатки.

Американський бульдог – це міцна м’язиста, дуже рухлива і надзвичайно сильна собака. Його зовнішність зберегла всі риси справжнього бульдога, розводять в Англії чотири сторіччя тому. Якщо поглянути на гравюри сімнадцятого – вісімнадцятого століть, в сценах полювання і цькування биків зображувалися собаки, по своєму зовнішньому вигляду ідентичні сучасному американському бульдогові.

Сучасний американський бульдог – молода порода, коріння якої сягають у глибину віків. Сучасні собаки ведуть своє походження від собак, нащадків справжніх “старих бульдогів”, завезених в США переселенцями зі Старого Світу, які збереглися і розлучалися в ізоляції на фермах південних штатів США. На сьогоднішній день всі сучасні американські бульдоги ведуть своє походження від чотирьох основних ліній: Вільямсона, Скотта, Бейлі і Джонсона. Різниця в підході до критеріїв зовнішнього вигляду у засновників сучасної породи призвело до того, що сьогодні можна розрізнити два внутріпородних типу, що розрізняються за зовнішнім виглядом Стандартний (старий термін “Скотта”) і Класичний (старий термін “Джонсона”). Такий поділ відображає існуючі сьогодні різні традиції та уподобання у вимогах до американського бульдога. У шоу-рингах собаки цих двох типів оцінюються окремо. Однак більшість собак все ж є змішаний тип.

Під назвою “американський бульдог” порода відома тільки останні 10 -20 років. До того як утвердилось ця назва, таких собак називали в різних південних регіонах США по-різному. Їх знали під назвами: “англійська білий” або “білий англієць”, через те, що ці собаки переважно білого забарвлення, “алабама”, “південний бульдог”, але найчастіше їх називали просто “бульдог”. Назва “бульдог” закріпилася за ними завдяки їх основній роботі, роботі з худобою.

Прибулих в США з першими переселенцями, бульдогів використовували не тільки для управління худобою, їх застосовували для охорони стад від диких звірів майна господаря від непрошених двоногих гостей, полювання на диких кабанів.

Саме в такій якості ці собаки розводилися і були популярними аж до сьогоднішніх днів на фермах південних штатів США. Цих собак завжди розводили тільки для робочого використання, і наявність робочих якостей було єдиним критерієм розведення бульдогів. Тому і сьогодні в США все основні організації, які реєструють цих собак, основний упор в розведенні роблять на робочі характеристики породи. А шоу виставки розглядають тільки як можливість власникам бульдогів зібратися разом і показати один одному і всьому кінологічному світу результати своєї роботи. Девіз шоу рингів для бульдогів такий: “Слід демонструвати в шоу-рингах собак, яких ви розводите, але не розводити собак для шоу рингів”. Саме тому справжні ентузіасти і заводчики не прагнуть домагатися визнання і вступати зі своїми собаками в крупні багатопорідних кінологічні організації, основна діяльність яких зводиться до проведень шоу. Бо якщо в розведенні собак основний акцент буде зроблений на перемоги в шоу-рингах, це неминуче призведе до перетворення робочої породи в її карикатурне подобу, до отримання поголів’я собак придатних тільки для демонстрації в шоу-рингу. Чому вже є немало прикладів серед існуючих сьогодні “визнаних” порід.

Американський бульдог не визнана, як порода такими великими кінологічними організаціями як FCI, AKC, CKC, ANKC, Kennel Club of Great Britain і це не заважає їй успішно розвиватися, і знаходити все більше і більше прихильників як в США так і за їх межами. Порода визнана UKC, UCI.

Однак без певних складнощів все ж не обходиться. Основними організаціями, що займаються розведенням та реєструючими американських бульдогів в США, є ABA, ARF, NABA, NKC, JDJ і UKC. Така кількість відокремлених організацій, кожна з яких має свій стандарт, правила проведення змагань і шоу-експертизи, вносить плутанину в трактуванні того, яким же повинен бути сучасний американський бульдог. Тому з метою об’єднання і згуртування “бульдога” світу в червні 1998 року в США був створений American Bulldog National Alliance (ABNA). Мета якого – створити можливість для всіх без винятку власників американських бульдогів, зареєстрованих в цих основних регістрах змагатися один з одним в шоу-рингах і інших змаганнях, не наражаючись предубедітельному відношенню або дискримінації через приналежність до тієї чи іншої організації. Що до цих пір було неможливо. Оскільки за умовами окремо взятих організацій доступ до участі в їх заходах обмежений для собак, які не зареєстровані у них. І хоча багато собак мають подвійні реєстрації це все одно не дозволяло зібрати всіх бажаючих власників американських бульдогів на одному заході. Керівництво ABNA щиро сподівається що вже настав час для всіх власників американських бульдогів, заводчиків, клубів, асоціацій і регістрів працювати разом, об’єднавши зусилля, так як тільки спільна робота і кооперація принесуть велику користь цій породі.

Посадовими особами ABNA був підготовлений стандарт породи, який ґрунтується на стандартах, які використовуються ABA, NABA, NKC, ARF з урахуванням ідей, що існують в співтоваристві власників американських бульдогів.

ABNA отримала підтримку і співпрацює з WABA (Working Bulldog Association). Офіційним виданням ABNA є “The American Bulldog Chronicle”.

Для проведення спеціалізованих шоу-виставок і робочих випробувань собак породи американський бульдог на високому рівні, ВРХ приєднався до американської організації American Bulldog National Alliance (ABNA). При проведенні своїх заходів ВРХ керується підходом до проведення змагань, стандартом породи і системою оцінок ABNA. Відомості за результатами проведення шоу рингів і змагань направляються в ABNA, для розрахунку балів учасників, що зайняли призові місця, і отримання в подальшому титулів, визнаних ABNA.

Завданням КРС є створення достовірної інформаційної бази породи американський бульдог, що знаходиться на території України.

Американський бульдог – атлетично складена, темпераментна собака, що володіє великою силою, спритністю, упевненістю. Він повинен справляти враження розумної і пильною собаки. Міцний і сильний компактний корпус. Пси кремезний і могутніше в кістки, суки – витонченіші.

Деяка недовірливість до людей і бажання переваги по відношенню до інших собакам допустимо. Тим часом американський бульдог не повинен бути надто боязким і сором’язливим або дуже агресивним по відношенню до людей, або бути надмірно агресивним по відношенню до собак. Завдяки своїй відмінною зовнішності і ментальним характеристикам, американський бульдог безсумнівно може бути компаньйоном і робочим собакою. Американського бульдога ніколи не можна плутати з повністю відмінними від нього породами, такими як стаффордширський тер’єр і американський пітбультер’єр.

Примітка: судді ABNA покликані до відповідальності оцінювати стабільність темпераменту нарівні з зовнішнім виглядом собаки. Собаки демонструють мало стабільний темперамент повинні віддалятися з виставки.

Вимога ABNA, щоб два офіційно визнаних різних типи американських бульдогів Стандартний і Класичний, оцінювалися окремо.

ABNA вирішила ідентифікувати ці два типи: Класичний раніше званий як тип Джонсона і Стандартний раніше – Скотта, це було зроблено ні в якій мірі не через неповагу до імен людей які зробили величезний в скарб в збереження породи. Це було зроблено для того, щоб відійти від особистісних персоналій і розвивати той факт, що існує безліч чудових розлучених цієї породи.

Джерело: журнал “Твоє собаче діло” №8-9 / 2000 (http://www.pets.kiev.ua)

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*