Американський кокер-спанієль (ВІДЕО)

Американський кокер-спанієль –  мисливська собака, дуже популярна у себе на батьківщині. Різні спанієлі з’явилися в Америці ще до виникнення Сполучених Штатів. Пізніше туди завозили вже відому породу англійських кокер-спанієлів: проте американські мисливці побажали мати свою власну породу, що відрізняється від вихідної, і почали цілеспрямовану селекцію.
Так що американський кокер став безпосередньо від англійського шляхом спеціального відбору потрібних особин. Незважаючи на те що розведення англійських кокеров в Америці почалося ще в XVIII столітті, американський кокер-спанієль як порода вперше був виставлений в Манчестері (штат Нью-Хемпшир, США) у вересні 1883 г. Його гарний зовнішній вигляд і прекрасні мисливські якості звернули на себе увагу, з’явилося багато шанувальників цієї породи, собак стали інтенсивно розводити не лише в США, але і в інших країнах. Становленню породи дуже допомогло створення в Америці в 1935 р Клубу любителів англійських кокер-спанієлів, який став цілеспрямовано проводити селекційну роботу, в результаті якої відбувалося розділення двох порід. Однак повне відділення американського кокер-спанієля від англійського сталося приблизно в 1945 р У цей час американський кокер став вельми численних і надзвичайно популярним не тільки в Америці, але і в інших країнах.
У Росії американський кокер-спанієль з’явився в 70-х рр, трохи пізніше, ніж англійська. Років десять ці собаки були рідкісні, але вже в 80-х рр., А особливо в кінці цього десятиліття, американський кокер в Росії став однією з найбільш улюблених і численних маленьких собак. Стандарт на американського кокер-спанієля в Росії затверджений 28 серпня 1983 р МСГ СРСР. Американський кокер-спанієль – невелика собака (зростання в загривку псів 37-39 см, сук – 34-37 см, вага 11-12,5 кг), міцного типу конституції, врівноваженого темпераменту, смілива, рухлива, дуже легко піддається дресируванню. Шерсть відрізняє собак цієї породи від інших спанієлів своєю густою, довгою і рясною шерстю.
Шерсть шовковиста, блискуча, пряма або злегка хвиляста, з хорошим підшерстям, довга, особливо на грудях, вухах, животі і на ногах. Шерсть вимагає спеціального догляду, тримминга і стрижки за визначеною формою. Забарвлення собак досить різноманітні: одноколірні (чорні, руді, палеві, коричневі) без білих відмітин, але можуть бути з підпалом; двоколірні (рябі тих же забарвлень) і триколірні, які крім чорно-білого забарвлення мають ще підпалини. Американський кокер-спанієль міцна і компактна собака з квадратним корпусом, високопередая, з добре розвиненою мускулатурою, з красиво посадженої головою на високо поставленої, досить довгій шиї. Голова з округлим куполоподібним черепом, різким переходом від лоба до морди, морда широка, тупа, верхня губа закриває нижню щелепу, морда складає одну третину довжини голови. Вуха висячі, довгі, широкі, тонкі, посаджені низько. Хвіст високо посаджений, курується приблизно наполовину, тримається трохи вище лінії спини і знаходиться в постійному русі, якщо собака не спить.

Американський кокер-спанієль – розкутий, весел, дуже рухливий. Як рушничний собака, він володіє мисливською пристрастю, дуже витривалий, наполегливий в розшуку дичини і з радістю подає дичину господареві, охоче плаває, не замислюючись кидається в холодну воду, щоб принести дичину або те, що йому кинули. І в той же час американський кокер в більшості європейських країн і у нас, в Росії, розлучається як декоративний собака, він улюбленець сім’ї і красивий учасник собачих виставок. Однак в Росії відомий, принаймні, один американський кокер-спанієль – справжній мисливець і навіть має польовий диплом за роботу по качці – це біло-палева сука Бланш-Ружі-Берд-Жан (що належить автору даної замітки), предки якої були чемпіонами гавані. Близькість цього собаки за походженням до своєї батьківщини, мабуть, і стала основою її прекрасних мисливських якостей: ця собака активно розшукує дупеля і бекаса в лугах, правда пошук її вузький і обшукує вона вузьку територію, з ентузіазмом працює по качці, без роздумів кидається в воду , навіть якщо там плавають крижини, і подає все, що може подати, проте умови російських мисливських угідь, звичайно ж, мало підходять для такої собаки вона плутається в високих осокових купині, насилу продирається в бурьяністих заростях, а вже про вовни її після таких полювань і говорити не доводиться – собаку просто треба остригати. Розкішна довга шерсть краса американського кокер-спанієля – зовсім не підходить для російських полювань, хоча сама собака – прекрасний мисливець.
Джерело: Л. Гібет

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*