Африканський сервал (ВІДЕО)

Африканський сервал (Leptailurus serval) або чагарникова кішка – представник сімейства котячих середніх розмірів.

 

У дикій природі сервали живуть в Африці, тому часто можна зустріти назву «африканський сервал». Сервали важать від 8 до 18 кг; висота в холці 40 – 65 см. Тобто це, дійсно, невеликі дикі кішки. Можливо, тому любителі природного котячої грації та темпераменту вирішили спробувати утримувати сервалов з домашніх умовах – з таким звіром можна впоратися, його реально прогодувати. Це вигідно відрізняє сервалов від великих хижаків, якими переважно захоплюватися здалеку.

 

Виявилося, що сервали легко приручаються, і тепер їх утримують у якості домашніх тварин. Господарі сервалів відзначають, що ці кішки дуже розумні, кмітливі, доброзичливі, активні, грайливі – ідеальні домашні вихованці. Але завести таку плямисту красуню може собі дозволити тільки дуже заможна людина, адже сервали – одні з найдорожчих кішок у світі (ціна кошеня сервала – близько 12 тисяч доларів).

 

Наступні в списку – кішки породи савана, що з’явилася завдяки схрещуванню сервалов і домашніх кішок. Сервали дуже красиві. У них високі лапи, створені для рекордних стрибків, струнке тіло, досить короткий хвіст. Щодо розмірів тіла і голови виділяються дуже великі вуха. За будовою тіла сервалов відносять до близьких родичів рисі і каракала. Забарвленням ж вони схожі на гепардів.

 

На рідному африканському континенті сервали мешкали скрізь, крім території Сахари, екваторіальних лісів і Капській провінції на крайньому півдні континенту. Тепер вони зустрічаються віддалених районах у Східній і Західній Африці, а на півночі материка і в густонаселених районах сервали дуже нечисленні. Цих красивих кішок винищували заради шкури або за напади на домашню птицю; деякі племена вживають м’ясо сервалов в їжу. Таким чином, чисельність сервалов істотно скоротилася.

 

Північний підвид сервала навіть занесений в Червону Книгу МСОП із статусом «вид, що знаходиться під загрозою» (Endangered). Всього налічується близько 14 підвидів сервала. Забарвлення сервалов може бути різною, з залежно від середовища проживання. Сервали, що мешкають в степах, мають великі плями на світлому фоні. А лісові сервали пофарбовані в більш темний колір, з більш дрібними плямами.

 

В горах Кенії до половини популяції складають чорні сервала (меланісти). Білі сервали з сріблясто-сірими плямами відомі тільки в неволі. Фото сервалов Сервали ведуть одиночний спосіб життя і краще полювати в сутінках. Вони ловлять зайців, гризунів, птахів, ящірок.

 

Сервали вміють плавати, лазити по деревах, розривати нори. У них відмінний слух. Довгі лапи дозволять з легкістю пересуватися по високій траві і дивитися поверх неї, але довгий переслідування здобичі не по силам сервали. Їх тактика полювання – скрадом у високій траві. Вони можуть вистрибувати у висоту до 3 метрів і збивати злітають птахів.

 

В цілому сервали полюють дуже ефективно – до 59% спроб зловити здобич можуть бути вдалими.

 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*