Чому кішкам не можна давати їжу з нашого столу?

Кішки є м’ясоїдними тваринами, кишечник і зуби у кішок – все влаштовано для поїдання виключно м’яса. Єдине трав’яне «блюдо» кішки отримують з кишечнику видобуток і зрідка наші кішки не проти поласувати травою спеціально.

Через таку особливість харчування печінка у кішок не здатна переробляти багато токсичних речовин, тому що всі вони переробляються печінкою видобутку – мишки або пташки.

З цієї причини кішки схильні до отруєннями навіть тією їжею, яку інші тварини з’їдають без наслідків.

Наші домашні кішки дуже прискіпливі до їжі, але іноді дивують Вас дивними харчовими пристрастями.

Так що ж шкідливо для кішки з нашого раціону?

Нижче перераховані продукти, поїдання яких шкідливо або небезпечно для кішки.

Алкоголь

Кішки п’яніють дуже швидко, навіть злизавши залишки соусу, що містить алкоголь, з Вашого столу, кішка сп’яніє. Одиничне вживання кішкою алкоголю не приведе до сумних наслідків, а ось велика кількість або довге вживання алкоголю зруйнує печінку кішки. Алкоголь викликає у кішок отруєння, а будь-яке отруєння призводить до тяжких наслідків до утрудненого дихання, коми та смерті. Тому ніколи не давайте кішці алкоголь заради жарту!

Шоколад

У будь-якому шоколаді міститься теобромін – дуже шкідлива для кішок речовина, яка призводить до прискорене серцебиття, аритмії. Невелика часточка шоколаду робить кішку гіперактивною, викликає спрагу . Через кілька годин у кішки може початися блювота і понос. Велика кількість шоколаду може привести до серцевого нападу у кішки через 24 години.

Особливо токсичний какао-порошок і шоколад високої якості.

Кава і чай

Кава і чай, як відомо, містять кофеїн, який стимулює мозкову і фізичну активність. Кофеїн призводить до гіперактивності кішки, у великих дозах небезпечний для серця і нервової системи кішки.

Пиво і продукти, що містять хміль

Вживання кішкою пива призводить до підвищення температури, посилення серцебиття, до припадків. У зв’язку з цим, не давайте кішкам пиво і все, що містить хміль.

Овочі

Авокадо

У авокадо міститься токсин – Персін, що викликає блювоту, пронос, шлунково-кишкові розлади, утруднене дихання, негативно впливає на серце і може призвести навіть до смерті. Кішок часто привертає структура авокадо, але не потурайте примхам Вашої улюблениці, кішкам не можна їсти авокадо.

Брокколі

Брокколі шкідливо для кішок тільки в великих кількостях, але навряд чи Вам вдасться нагодувати кішку такою великою кількістю брокколі. У малих дозах брокколі навіть корисно для кішок.

Цибулю і часник

Цибуля містить речовини, які руйнують еритроцити у кішок, викликаючи анемію. Цибуля – отрута для кішок в будь-якому вигляді, в тому числі і в готовій їжі. Часник містить аналогічну речовину, але в меншій кількості. Тому навіть готова їжа, яка містить цибулю і часник шкідлива кішкам.

Помідори

Містяться в помідорах речовини які викликають шлунково-кишкові болі. Відомі смертельні випадки, коли кішка з’їдала навіть один маленький томат-черрі. Для кішок отруйні не тільки стиглі плоди, але і зелені помідори і навіть листя і стебла. Небезпечний для кішок токсин руйнується при варінні, тому томатний сік, наприклад, безпечний для кішок.

Картопля

Картопля містить ті ж небезпечні для кішок речовини, що і помідори. Сиру картоплю й очищення – це отрута для кішок, а варена картопля безпечна, але не корисна. Крохмаль не перетравлюється кішками.

Бобові

Горох, квасоля, соя не засвоюються кішками, а призводять до здуття кишечнику.

Продовження статті тут.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*