Дванадцять речей, які варто враховувати при покупці акваріума

1. Вартість установки акваріума і тип риби. Зміст акваріумний риби типово виливається в кругленьку суму. Основна частина суми полягає у вартості необхідного обладнання. Акваріум, освітлення, фільтри і все інше може вийти з ладу при неправильному використанні. Ціна риби  може коливатися від недорогих видів,(http://zootovar.com.ua) до дуже дорогих риб. Установка акваріума і покупка всього необхідного обійдеться приблизно в двісті доларів, при тому, що це буде акваріумом “для новачка”. Морський акваріум обійдеться набагато дорожче.

2. Розмір акваріума і його розміщення. Зручний спосіб визначитися з розмірами акваріума – це заздалегідь знати, яку рибу ви будете утримувати. А далі ваш вибір буде обмежений лише площею вашої оселі і вашим бюджетом. Виходячи з основного правила: чим більше, тим краще, купуйте акваріум трохи більшого обсягу, ніж припускали спочатку. Це в майбутньому дасть вам можливість підселити нову рибу. Незалежно від розмірів самого акваріума переконайтеся, що збираєтеся ставити його на стійку поверхню.

3. Терпіння і азотний цикл. Азотний цикл – природний процес щодо усунення шкідливих хімікатів з акваріума. Суть полягає розкладанням бактеріями шкідливих хімікалій. Вкрай небезпечний аміак під дією бактерій перетворюється в нітрити (так само отруйні), а ті в свою чергу перетворюються в нітрати. Бактерії, що відповідають за азотний цикл, розвиваються досить повільно, і може знадобитися до шести тижнів з моменту запуску риби, на встановлення азотного циклу. Розвиток бактеріальних колоній зажадає часу, а так само терпіння з вашого боку. Перше правило в даному випадку – не поспішайте. Для початку додайте в акваріум рослини, а через пару тижнів кілька витривалих риб. Починати завжди потрібно з мінімальної кількості риби, з огляду на те, що колонії бактерій ще не встигли сформуватися. Поки азотний цикл не прийшов в норму, вам і вашій рибі доведеться важко. Завжди майте під рукою хімічні тести на виявлення аміаку. Воду перевіряти слід регулярно. Незважаючи на спокусу зробити підміну води, не варто поспішати. Підмінювати воду тільки в разі крайньої необхідності. Уникайте підселення нової риби. Ваша риба могла адаптуватися до підвищеного рівня аміаку, а для нової риби це може виявитися смертельним. Як тільки азотний цикл повністю прийде в норму, акваріум сам почне позбавлятися від отруйних речовин. Вам же доведеться тільки підтримувати колонії бактерій в цілості й схоронності.

4. Фільтраційні системи. Купівля фільтру – це один з найбільш серйозних питань, які вам треба буде розв’язати. Біологічні фільтри працюють на основі природних бактеріальних процесів, залучених в азотний цикл. Біологічні фільтри забезпечують посилений ріст корисних бактеріальних колоній. Механічні фільтри видаляють з води забруднення, такі як екскременти, які не з’їдену їжу, різні осколки і частки. Механічні фільтри необхідно регулярно очищати. Хімічні фільтри допоможуть видалити те, з чим не впоралися механічні. Що проходить через такий фільтр вода вступає в реакцію з хімічними реагентами, зв’язуючи і видаляючи забруднення. Помпові фільтри забезпечують необхідний тиск, проганяючи воду через механічні фільтри. Біологічна фільтрація представлена різними типами губок або кераміки. Хімічні фільтри складаються з вуглецю, смол або всього цього відразу. Електричні фільтри забезпечують зручну фільтрацію і вдають із себе нескладний пристрій, що висить на задній стінці акваріума. Більшість таких фільтрів використовують патрон, в якому і знаходяться фільтруючі компоненти. Вологі або сухі фільтри – це біологічні фільтри, що використовують біоцикл.

5. Ультрафіолетові стерилізатори. Ультрафіолетові стерилізатори використовуються для боротьби зі вільно плаваючими водоростями, грибками, вірусами і бактеріями. Вони складаються з ультрафіолетової лампи. Вода, що проходить через стерилізатор, піддається ультрафіолетовому випромінюванню, згубному для вірусів, грибків і водоростей. Найчастіше використовуються в морських і рифових акваріумах.

6. Освітлення. Правильне освітлення дуже важливо для акваріумів з живими рослинами і акваріумами, населеними організмами, чий цикл харчування залежить від світла. Гарне освітлення так само додасть привабливості вашому акваріуму.

7. Термометри. Незалежно від того, яку рибу ви тримаєте, їй потрібні певні температурні умови. Температура води в акваріумі не повинна сильно коливатися. Температурні коливання можуть призвести до стресу захворювань риби. Більшості риб підійде температура в межах 23-26,5’C. Якщо ви утримуєте якийсь конкретний вид, то цілком можете встановити в акваріумі температуру, яка постійно відповідає потребам цього виду. Якщо утримуєте кілька видів, то 24 чи 25 градусів будуть оптимальною температурою.

8. Хімічні тести. Благополуччя вашого акваріума залежить від якості води. Вам необхідно купити різні реагенти і присадки, щоб тримати якість води на належному рівні. Хімікати для перевірки рівня pH, спеціальні дезодоранти для води, що виводять хлор – все це необхідно для підтримки життєзабезпечення акваріума.

9. Харчування. Дієта – важливий аспект здоров’я вашої риби. Звичайних магазинних кормів буде недостатньо для забезпечення повноцінної дієти. Рибам точно так само необхідні поживні речовини, як і людям. Намагайтеся максимально урізноманітнити годування риби. Деякі ентузіасти вважають за краще живі корми. У середовищі акваріумістів до сих пір не вщухають суперечки на цю тему. Годування живою їжею несе в собі певний ряд плюсів і мінусів. Перш за все, новачкам в акваріумістики варто відразу забути про такому годуванні. Заморожені корми стануть для вас чудовою альтернативою.

10. Хвороби. Хворіють всі живі організми, без винятку. Одного разу захворіє і ваша риба. Не варто опускати руки, відчуваючи себе безпорадним, так само як і не варто панікувати. Є безліч способів визначити хворобу на ранній стадії. Так як лікування залежить від визначення хвороби – добре б купити другий акваріум менших розмірів і використовувати його як карантинний. Відсаджуючи хвору рибу ви, можливо, прискорите процес одужання, а заодно захистіть інших мешканців акваріума від зараження.

11. Купівля риби. Перш ніж ви підете купувати рибу, ваш акваріум повинен простояти пару тижнів, щоб азотний цикл прийшов в норму і обладнання працювало нормально. Варто заздалегідь визначитися, які різновиди риб ви бажаєте придбати і скільки риби ви купите. Ось кілька речей, які слід врахувати при купівлі риби: – риба повинна бути уважною, – бути активною, але не дуже, – мати незамутнені очі, – живіт не повинен бути роздутий, – плавники повинні бути в хорошому стані, – спокійно і дихати без труднощів, – бути чистою і барвистою, без неприродних плям або слизових виділень. Перевозите рибу в пакеті, наповненому водою. По приїзду додому опустіть цей пакет в ваш акваріум, дайте рибі звикнути до температури поступово. Якщо ж ви міняли рівень pH в своєму акваріумі або додавали якісь хімікати, то слід поступово додавати воду з вашого акваріума в пакет.

12. Живі рослини. Живі рослини можуть налякати початківців акваріумістів. Якщо ви купуєте досить витривалі види рослин, то вони відмінно приживуться в більшості акваріумів. Допоможуть з контролем над розмноженням водоростей, поліпшать зовнішній вигляд акваріума, та й просто заспокійливо подіють на рибу. Якщо утримуєте живі рослини, то забезпечте освітлення потужністю мінімум в 1,5 ват на 3,5 л води.
Правовласник: портал Зооклуб

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*