Розведення золотих рибок

Всі різновиди золотої рибки можуть нереститися в акваріумі об’ємом в 2 – 3 відра. Для нересту слід помістити туди самку і двох-трьох самців. Краще, якщо в акваріумі НЕ буде піску: ікринки, що впали на дно, краще зберігаються на цементному, цинковій або скляному дні.

Нерест рибки може відбуватися при температурі води не нижче 16 ‘, а краще при 22 – 24’. В акваріумі, підготовленому для нересту, повинні перебувати мелколистние рослини: елодея, фонтиналис, перистолистник або роголістнік. Якщо рослин немає, їх можна замінити мелконащіпанной Мочалов (тільки не вербової), пучки якої слід закріпити грузиками на дні.

Можна також застосувати Рафф, пучки якої зазвичай використовуються як мочалки, і навіть гумову губку. Акваріум повинен з раннього ранку цілодобово освітлюватися сонцем або електричною лампою. Рівень води рекомендується підтримувати не більше 20 – 25 см. Вода повинна продуватися або часто освіжатися. Міцні золоті рибки здатні до икрометанию приблизно в річному віці. Готовий до нересту самець має характерні відмінності: пилу на першому промені передньої пари грудних плавників у вигляді ряду зазубрин і зазвичай бородавочки завбільшки з крупинки манної крупи на зябрових кришках. Самка, дозріла і готова до мітки, має товстий, набитий ікрою живіт.

Якщо дивитися на неї зверху, то помітно викривлення корпусу рибки, викликане присутністю ікри. Виник викривлення часто залишається і після ікрометання. Якщо зростання короткотелие молодих золотих рибок форсувати рясним годуванням, це може привести до ожиріння і як наслідок – до безпліддя. Зріла самка, мабуть, виділяє речовини, що відрізняються специфічним запахом, який особливо сильний близько статевого отвору. Цей запах і привертає зрілих самців до самок.

У березні – квітні молоді самці починають плавати за самками, тримаючись у їх яйцеклада. За цією ознакою можна безпомилково визначити зрілих і готових до нересту самців і самок, Якщо це спостерігається до квітня, самців і самок потрібно розділити щоб уникнути раннього посліду, який важко буде забезпечити природним живим кормом. Самок в цьому випадку потрібно утримувати так, щоб вони не могли тертися об рослини, що може викликати збудження і викидання ікри. Затримати нерест можна також знижуючи температуру води. Найкраще, якщо нерест відбудеться в травні – червні, коли малюків прогодувати легше.

Готуючи рибок до нересту, їх слід рясно годувати живим кормом мотилем, земляним черв’яком, дафнії. У разі відсутності живого корму можна давати мелене м’ясо. За кілька днів до ікрометання самці починають ганяти самку; активність самців поступово зростає і в день ікрометанням доходить до запеклого переслідування, яке переривається короткими відпочивали. Від різких рухів випадкове рослини довгі плавники рибок обтрепиваются.

Щоб краще зберегти плавники, потрібно вибирати більш м’які рослини. Молоді самці з більш короткими плавниками можуть швидше плавати і тому забезпечать більш повне запліднення ікри, їх хвости менше страждають. Тому таких самців слід віддати перевагу, посадивши в акваріум на одну самку кілька, не менше двох, щоб забезпечити більш повне запліднення ікри, так як велика двох-трирічна самка в першому, самому рясному в сезоні ікрометаніі може дати до 3000 ікринок. Нерест, розпочавшись на світанку, триває до середини дня, всього 5 – 6 годин. Він може повторюватися кожні 4 – 5 тижнів до початку жовтня.

Під час нересту самка, пропливаючи через гущу рослин або над ними, випускає ікру. Самці, проходячи над ікрою, поливають її молочком. За один раз виметивается 10 – 20 ікринок. Ікра дуже клейка і прилипає до поверхні рослин. Ікринки діаметром близько 1,5 мм спочатку мають слабку бурштинову забарвлення, яка на другий-третій день значно блідне, і прозорі ікринки побачити важко.

Незапліднені ікринки на другий день біліють і швидко обростають грибком. Тільки що вимітайте ікринки кілька сплющений. Потрапляючи з яйцеклада самки в воду, ікринки розправляються. Після ікрометання рибок потрібно відразу видалити, інакше вони поїдять ікру. Можна вчинити інакше – виймати з акваріума пучки рослин з приклеєною до них ікрою і поміщати в окрему посудину. Мальки вилуплюються при температурі 22 – 24 ‘на 4 – 5-й день, при більш низькій температурі – пізніше.

Наприклад, при температурі 14 ‘вихід мальків з ікри відбувається на 7 – 8-й день. У першому випадку мальки міцніше, ніж при повільному розвитку ікри. Ікринки краще розвиваються в дрібних судинах. Якщо ікринки залишилися в тому акваріумі, де відбувалося ікрометання, рівень води в ньому краще знизити. Судини з ікринками повинні знаходитися в світлому місці, але їх необхідно оберігати від перегріву. Якщо протримати ікру кілька годин в дрібному посуді під прямими сонячними променями, вона може загинути. Після появи мальків можна пустити в посудину равликів (котушок), щоб вони з’їли незапліднену ікру, і тим запобігти псуванню води.

Мальок який тільки  вийшов з ікри  золотої рибки дуже слабкий і безпорадний. Він виглядає, як ниточка, забезпечена двома очима на одному кінці і жовткових бульбашкою в середині. У желточном міхурі міститься запас харчування малька в перші дні його життя. Спочатку мальок може пересуватися лише невеликими ривками і має здатність прикріплюватися до того місця, до якого доторкнеться.

На наступний день після виходу з ікри личинок можна бачити висять на рослинах і на стеклах акваріума або стінках посудини. Через два-три дні вони починають вільно плавати, запас жовтка закінчується і їм потрібна інша їжа. Першою природною їжею мальків є так звана пил (культура інфузорій). Її потрібно давати дрібними порціями. Корисно давати малька дрібні водорості у вигляді невеликої кількості зацвілої води.
Через півтори-два тижні мальків можна годувати дрібної дафнії і ціклопом (замість інфузорій або коловерток), відсортованими через газове сито. Потім – дорослими циклопами і Дафна. У місячному віці рибки вже здатні брати дрібний мотиль.

Якщо живих ракоподібних дістати важко, їх можна замінити вареною яєчним жовтком, розтертим з водою, пропущеним через дрібне сито, дрібно різаним мотилем, потім дрібним мотилем.
Годування вівсянкою (для молодняка до 2,5 місяців), пропущеної через дрібне ситечко, дає рибку короткий, круглий тіло, яке бажано для вуалехвостов і телескопів.

Харчування має бути рясним, в день мальок з’їдає більше своєї ваги. Годувати краще потроху, але кілька разів на день, і не залишати корми на ніч.
Для забезпечення оптимальних умов розвитку молодняка дуже важливо достатнє насичення води киснем або досить просторе приміщення.

До двох тижнів мальків потрібно тримати в тому ж акваріумі, де вони вивелися. Після цього їх потрібно розсадити, поміщаючи в 3 – 4-відерний акваріум не більше 250 малюків (якщо продувки немає, то при частковій заміні води вдвічі менше). У такому акваріумі їх можна тримати до двомісячного віку, сортуючи за розмірами. З ростом молодняку повинно зменшуватися і кількість його в акваріумі. У ранньому віці малюків не рекомендується виловлювати сачком, краще їх переливати блюдцем. У блюдце мальки добре помітні і їх можна перерахувати.
Для того щоб у малюків була яскраве забарвлення, необхідний денне світло, але їх потрібно захистити від прямих сонячних променів, створивши рослинами або щитками затінені місця в акваріумі.
Якщо сонце освітлює акваріум не більше двох годин на добу, не потрібно ніяких затенений. Якщо денного світла немає, необхідний яскравий електричний.

Молодняк лускатих різновидів спочатку має сріблясто-сірий колір свого прабатька – карася. Цей колір переходить в золотий, білий і чисто чорний віком 3 – 5 місяців. Деяка частина завжди залишається неокрашенной до старості. Лускаті обов’язково змінюють свій колір, останніми – білі. Зміна кольору протікає в період від місяця – у молодих рибок, до півроку – у старих. Фарбування за рідкісними винятками йде від більш темних кольорів до світлих: від чорного – до червоного, від червоного – до білого. Мальовничі строкаті червоно-чорні кольори непостійні і перетворюються в червоні.

Бесчешуйчаті мальки не проходять періоду сріблястою забарвлення і вже в півторамісячному віці починають фарбуватися в свій остаточний колір. В 2,5 місяці можна вже створити собі уявлення про остаточну забарвленням, хоча самі Кращі ситцеві забарвлення повністю розвиваються протягом 2 – 3-х років.
Очі телескопів в перші тижні життя здаються звичайними, неопуклого. У віці від двох до шести місяців (іноді навіть до двох років) не можна сказати, чи будуть рибки телескопами. Зазвичай формування опуклих очей відбувається за 3 – 5 місяців.
Протягом перших місяців підставу хвоста бесчешуйчатих рибок буває темним, потім ця забарвлення поступово зникає.

Деяка частина посліду короткотелие золотих рибок значно відстає в рості і має вигляд карликів протягом зими. Це пояснюється затягуванням і призупиненням у розвитку через неправильне дії залоз внутрішньої секреції. Частина карликів за зиму гине, більшість же інших навесні швидко розвивається, наздоганяючи нормально розвивалися однолітків. Але такі рибки все ж, як правило, більш слабкі і менш довговічні.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*