Види змій

Систематика підряду Змій:
Сімейство: Acrohordidae Hornstedt = Бородавчасті змії Сімейство: Aniliidae Boulenger = вальковатих змії
Сімейство: Anomalepididae Taylor, 1939 = Американські червоподібні змії
Сімейство: Boidae Gray, 1825 = ложноногих [удавообразние] змії
Сімейство: Bolyeridae Gray, 1842 = Маскаренські удави
Сімейство : Colubridae Oppel, 1811 = Вужоподібні змії, Вужі
Сімейство: Crotalidae Gray, 1825 = Гримучі [ямкоголовие] змії
Сімейство: Elapidae Boie, 1827 = аспидових змії, аспіди ПІДРОДИНА: Hydrophiidae Boie = морські змії
Сімейство: Laticaudidae Laurenti = Плоскохвости, плоскохвостах морські змії , морські Крайт, морські змії-амфібії
Сімейство: Leptotyphlopidae Stejneger = узкоротие змії
Сімейство: Tropidophiidae Brongersma, 1951 = Земляні удави
Сімейство: Typhlopidae Merrem, 1820 = слепозмейки, слепуни
Сімейство: Uropeltidae Gray = щитохвості змії Сімейство: Viperidae Bonaparte, 1840 = Гадюкові змії , гадюки
Сімейство: Xenopeltidae Bonaparte, 1844 = Променисті змії
Сімейство: Anomalepididae Taylor, 1939 = Американські червоподібні змії

Коротка характеристика підряду

До підряду змій відносяться одні із самих своєрідних істот: їх незвичайний зовнішній вигляд, оригінальний спосіб руху, багато чудових особливостей поводження, отруйність багатьох видів. Змії мають довге циліндричне тіло з слабо вираженим поділом на голову, шию, тулуб і хвіст. У будові черепа змій знаходяться найбільш характерні і стійкі ознаки цих тварин, що відрізняють їх від ящірок.
Вони забезпечують виняткову розтяжність рота змій, що дозволяє їм заковтувати цілком видобуток, яка значно товщі їх тіла. Кістки обох щелеп і неба з’єднані зв’язками, які дозволяють пасти відкриватися настільки широко, що змії можуть заковтувати велику здобич цілком. У зв’язку з витягнутою формою тіла у змій є ряд особливостей анатомічної будови: одна легеня, стрічкоподібні нирки та ін. Гострі зуби загнуті назад і розраховані на захоплення і утримання видобутку і проштовхування її в стравохід, але не для жування або розривання видобутку.
Повзають змії, згинаючи тіло. Щитки, що покривають черево, налягають один на одного задніми краями і перешкоджають ковзанню тіла назад. Кінцівки відсутні, лише у удавів рудименти задніх ніг зберігаються у вигляді невеликих гачків з боків анального отвору. Число хребців коливається від 141 до 435.
Найважливішим органом почуттів змій є мова в поєднанні з органом Якобсона. Очі змій позбавлені роздільних століття і покриті нерухомою прозорою оболонкою, тому завжди виглядають відкритими. Нюх змій добре розвинене і служить їм одним з керівних почуттів. Органи слуху сильно ослаблені. У деяких змій є органи термічного почуття, або дистанційні терморегулятори, що дозволяють їм на відстані вловлювати тепло, що виходить від тіла видобутку.

Барабанної перетинки немає. Звуки з повітря сприймаються слабо, більш розвинений сейсмічний слух. Харчуються, порівняно з розмірами тіла, великою здобиччю. Деякі змії (вужі) заковтують живу здобич, інші (удави) душать її кільцями тіла, треті (отруйні змії) – вбивають отрутою. У отруйних змій два зуба верхніх щелеп різко виділяються розмірами. Вони зрощені з рухомими щелепними кістками. Отруйні зуби сидять на верхній щелепі в вертикальному положенні при відкритій пащі, а при закритій відігнуті назад. У одних отруйних змій (гадюки, гримучі змії) отрута стікає по каналу всередині зуба, у інших (кобра, аспіди) – по борозні на його поверхні. Яд виробляється особливими верхньощелепними залозами. Для людини особливо небезпечні укуси кобри, гюрзи, ефи, що мешкають в південних районах нашої країни. Укус широко поширеною у нас гадюки хворобливий, але не смертельний. Звичайний в багатьох районах країни вже отруйних зубів не має. Розмножуються змії або відкладаючи яйця, або живорождением.

На зиму змії нашої фауни впадають в сплячку. Всього відомо близько 3000 видів змій, що відносяться до 16 родин та понад 450 пологів. При визначенні змій, так само як і у ящірок, важливу роль відіграють особливості лускатого покриву тіла, зокрема кількість і розташування окремих великих щитків голови

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*