Що робити, якщо кішка впала з висоти?

Живучи в багатоповерхових будинках, кішки досить часто падають з висоти, це обумовлено любов’ю і безстрашністю кішок до висоти. Забираючись на перила балконів, кватирки, сидячи біля відкритого вікна кішки ризикують випасти, захопившись пролітаючою пташкою або мухою. Будьте уважні, по можливості ставте сітки на вікнах, але майте на увазі, що кішки можуть порвати їх.

Як правило, травми у кішок трапляються дуже несподівано і від того, чи зможете Ви надати долікарську допомогу в такій ситуації, залежить дуже багато. Дуже важливо не розгубитися в такій ситуації.

Якщо ж нещастя трапилося і кішка впала з висоти, по-перше оцініть ступінь пошкоджень. Якщо висота була невелика (до 5го поверху), якщо кішка преземлилась в сніг, чагарник, газон, то ушкодження кішки будуть мінімальні. Якщо висота була велика і поверхня приземлення тверда, то кішці обов’язково потрібно допомогу ветеринара.

При падінні найбільше потерпають голова (травми, струс), хребет (переломи), внутрішні органи (кровотечі, забої) і кінцівки кішок (переломи).

При сильних ударах або переломах хребта лапи кішки нерухомі і висять. Якщо забилися внутрішні органи, у кішки можуть бути кровотечі з рота, носа, кишечника. Спостерігається хворобливість і збільшення живота. Переломи можуть опреділити візуально по викривленню або випаданню кістки, а також по підвищеній чутливості до дотиків. При цих симптомах або натяках на них слід негайно звернутися до ветеринара.

При транспортуванні кішки слід враховувати хворобливість всіх дотиків до кішки. Тому брати її в руки як зазвичай не варто. Тим більше, що відчуваючи біль кішка противиться і кусається і спричиняє собі ще більше страждань.

Наблизившись до кішки, не робіть різких спроб взяти її. Постарайтеся акуратно зафіксувати голову, щоб уникнути укусів і тільки потім акуратно підкладайте під неї руку, а ще краще дощечку або щільну тканину. Чим менше рухається тіло  при перенесенні кішки, яка впала з висоти, тим краще. По можливості надайте їй допомогу в зупинці кровотечі, підрахуйте кількість дихальних рухів і пульс. Якщо кішка знепритомніла й не дихає, потрібно зробити штучне дихання.

Якщо у кішки почалась кровотеча, накладіть джгут і притисніть перев’язувальний матеріал до рани, це можуть бути серветки, хустки та ін Джгут потрібно послаблювати через кожну годину на 1 хвилину, щоб не сталося необоротних змін. Кроветеча з вен і каппілярів зупинити нескладно, можна тільки з використанням пов’язки, а артеріальну кровотечу зупиняють тільки джгутом. При артеріальній кровотечі кров темніше, сильніше тече і кішка швидко слабшає.

При кровотечах з рота, носа, статевих органів, анального отвору, кішку потрібно заспокоїти і зробити щоб нерухалась, прикласти щось холодне до голови або місця кровотечі (зазвичай прикладають до живота кішки). Ці ознаки можуть свідчити про травми внутрішніх органів.

При блювоті стежать за тим, щоб кішка не вдавилася блювотними масами, голову тримаюти на боці.

При переломах кінцівок можна накласти шину і обробити рани. Однак, якщо є підозра на перелом хребта або тазу (повністю знерухомлені кінцівки), невміле накладання шин і пов’язок може тільки нашкодити, в такій ситуації може допомогти тільки лікар.

В якості обезболюючого використовують анальгін і холодні компреси.

Травмовану кішку краще покласти на бік, голова не повинна бути закинута, щоб при блювоті вона не захлинулася, трясти і турбувати кішку, так  само і годувати і давати воду, не потрібно. Кішці потрібен спокій.

Якщо у котика немає видимих ознак травм, все ж по можливості обстежтейого у ветеринара, тому що нерідко травми носять прихований характер і можуть виявитися пізніше серйозними ускладненнями.

Годуйте кішку легкозасвоюваною їжею і стежте за температурою, диханням, поведінкою, сечовипусканням і інш. фізіологічними показниками здоров’я.

Якщо через кілька днів після падіння стан кішки не поліпшується – це свідчить про травми або струс мозку і кішці потрібна лікарська допомога.

Пам’ятайте, що Ваша допомога в цей момент дуже важлива!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*