Що робити, якщо загубилася кішка?

Кожен день в нашій країні пропадає не один десяток кішок. Не дивно, що багато хто задається питанням «Чому ж пропадають кішки?».
 

Найпоширенішою причиною пропажі кішок є інстинкт розмноження. Тому найнебезпечнішими місяцями є весняні – березень, квітень.

Абсолютно всіх кішок тягне в ці місяці «на пригоди» (звичайно, якщо кішка або кіт не кастровані), а випадково вибігши з будинку домашня кішка може розгубитися і просто не знайти дорогу додому.
 
На вулиці кішку можуть застерігати безліч небезпек – машини, жорстокі люди …

Але, загулявшись кішка може потрапити в руки інших господарів або, народивши кошенят, залишатися з ними.

Друга причина, по якій тікають кішки – це мисливський інстинкт.

Кішка, бачачи здобич, інстинктивно намагається її наздогнати, не звертаючи увагу навіть на те що вже потрапила в невідому місцевість.

Наступна причина пропажі кішок – це так звана «сімейна». Кішка може піти з дому, злякавшись скандалів або дуже різкої зміни обстановки в домі. Дуже часто кішки губляться в періоди свят, особливо в новорічні, коли люди відволікаються, а велика кількість шуму, криків лякають кішку.

Основою більшості пропаж кішок є неуважність господарів, відкриті вікна, балкони, двері сприяють зникнення кішок. Вона може пропасти зовсім без причини, випавши з вікна, тому що вони дуже люблять сидіти біля відкритих вікон, але можуть бути на подив незграбними. Випавши з вікна, кішка цілком може вижити, але повернутися додому це малоймовірно, особливо якщо кішка завжди жила вдома. Швидше за все, кішка після падіння зайде в будь-який під’їзд або піде «зализувати» рани в саме затишне місце в районі.

Що ж робити, щоб наші улюбленці не губилися?

Виходячи з причин, по яких губляться кішки, можна зробити висновок, що найбільш небезпечні періоди – це весна, періоди течок у кішок, свята і різкі зміни в домі. Основні місця, через які може втекти кішка – вікна, балкон і двері.

Якщо Ваша кішка не гуляє, повісьте міцну сітку на вікна, завжди стежте, чи не вибігла Ваша кішка через відкриті двері. Особливо це актуально, якщо у Вас чорна кішка, тому що в темряві дуже важко помітити вискочила вона через двері чи ні.

Враховуйте, що кішки дуже цікаві й практично завжди знаходяться біля ніг господаря, коли до Вас приходять гості і Ви стоїте біля відчинених дверей.

Якщо ж Ваша киця гуляє на вулиці, обов’язково одягніть на неї повідець з жетоном, на якому будуть написані Вашу адресу і телефон.

Але, навіть якщо кішка гуляє завжди і приходить додому, не відпускайте її одну на прогулянки в момент тічки.

Але що ж робити, якщо кішка вже загубилася?

Не панікуйте, постарайтеся проаналізувати причину пропажі кішки і виходячи з цього припустіть, де її шукати.

Якщо кішка втекла під час тічки – шукайте її в місцях скупчення дворових кішок, в підвалах.

Якщо кішка вискочила випадково – шукайте в сусідніх під’їздах, тому що кішка просто може переплутати свій під’їзд з чужим.

Дуже уважно оглядайте затишні місця, кути, кішки часто забиваються в них від страху.

Візьміть з собою улюблену іграшку кішки, ласощі та кличте її. Часто перші пошуки не дають результату, тому що, навіть чуючи Ваш голос, кішка може не відгукуватися.

Розпитуйте дітей, літніх людей, вони багато проводять часу на вулиці і могли бачити зниклу кішку.

Розклейте оголошення по своєму району, дуже добре, якщо буде фотографія зниклої кішки. Дитячі садки, школи, магазини, під’їзди будинків – це пріоритетні місця, де обов’язково потрібно розклеїти оголошення.

Зателефонуйте до притулків бездомних тварин, цілком можливо, що Вашу кішку забрали туди.

Якщо це не дає результатів – розширте пошуки, дайте оголошення в газети, звернутися до місцевих сайтів і блогів, вони можуть допомогти в розміщенні оголошення.

Якщо кішка породиста, то велика ймовірність, що її підберуть, тому пообіцяйте винагороди тим хто знайде Вашу кішку.

Пам’ятайте, чим більше людей знають про зникнення кішки, тим простіше її знайти.

Особливо Вам можуть допомогти діти, вони можуть знати самі затишні місця в районі, про які не знає ні один дорослий.

Будьте уважні, не втрачайте своїх пухнастих улюблениць!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*