Що робити, якщо кіт постійно і сильно линяє?

Мій кіт постійно і сильно линяє. Що робити ? – Подібні питання дуже часто зустрічаються на ветеринарному форумі.

Перш за все, необхідно виключити у Вашого вихованця дерматологічні проблеми , такі як , алергічний дерматит , шкірні паразити , дерматофітія ( патогенні гриби).

Придивіться до котика , можливо , він став чухатись і вилизуватися більше звичайного ? Шерсть випадає не дифузно по всій поверхні тіла , а є певні місця алопеції (шкіра , позбавлена шерсті) ?

Чи не страждаєте Ви і члени Вашої родини шкірними проблемами з тих пір , як котик став активно линяти , наприклад , з’явився свербіж , червоні плями , висип на внутрішній поверхні рук , ніг , обличчі?

Якщо на однез цих питань Ви відповіли «Так» , то терміново покажіть котика ветеринарному лікарю дерматолога.

Якщо на всі запитання Ви відповіли негативно і шерсть лізе дифузно і досить давно , то дійсно можна говорити , що у Вашого котика патологічна линька.

У чому ж причина ?

Існує кілька « припущень » , чому у тварин може бути посилена линька не в сезон. « Припущень » , тому що неможливо точно виявити і довести причини виникнення патологічної линьки у кішок і собак.

Ясно , що порушується процеси росту волосся , оновлення відбувається занадто швидко , тому посилюється випадання волосся.

Які ж причини можуть на це впливати ?

По-перше , у кішок існують породи схильні до цілорічного линянні . Це кішки з густою короткою шерстю , з добре розвиненим підшерстям , до таких порід відносяться , наприклад « британці ».

По-друге , зверніть увагу на умови середовища утримання Вашого вихованця . Можливо , в холодну пору року у Вашій квартирі дуже жарко і сухо ? Ваш котик любить сидіти на батареї ? А отже за вікном холодно і умови утримання повинні бути трохи наближені до натуральних . Створіть у квартирі велику вологість за рахунок зволожувачів повітря , квітів. Забороніть коту лежати на батареї , зробіть (якщо можливо) температуру батареї поменше.

По-третє (за деякими даними ) , на процес оновлення волоса впливає подовжений за рахунок штучних джерел світла день. Тобто , в ідеалі , якщо за вікном потемніло , то і в квартирі має бути темно . В умовах квартирного змісту це важко зробити.

Чим же можна допомогти нашим вихованцям з посиленою линькою крім змін умов утримання ?

Сподіваюся , Ви розумієте , що будь-які рекомендації повинен призначити Вам лікар ( дерматолог ) тільки після повного обстеження вовняного покриву Вашого котика і виключення дерматологічних проблем , про які ми говорили раніше.

Як правило при сильному  линянні призначається вичісування вовни , миття лікувальними шампунями , додавання в раціон незамінних жирних кислот.
Бажаємо здоров’я Вашому улюбленцю!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*