Цукровий діабет у кішок

Цукровий діабет – це синдром хронічної гіперглікемії, пов’язаний з абсолютною або відносною недостатністю інсуліну в організмі, що викликає порушення вуглеводного, жирового і білкового обміну.

 

У кішок існують певні відмінності в етіології, перебігу та лікуванні даного захворювання. Класифікація цукрового діабету у тварин заснована на теорії порушення продукції інсуліну (повної або часткової) і порушення чутливості тканин до інсуліну.

 

Залежно від цього і розрізняють діабет 1 і 2 типу. У кішок – крім генетичних факторів, велику роль у розвитку діабету відіграють умови утримання (низька фізична активність, надмірна вгодованість, захворювання зубів, хронічні захворювання).

Багато випадків захворювання реєструють після певного курсу кортикостероїдних гормонів, а також прийому прогестагенів. Останнім часом відзначають, що раціон з великим вмістом вуглеводів, також може викликати пошкодження бета-клітин і розвиток цукрового діабету. Вважають, що у кішок в основному розвивається цукровий діабет 2 типу (пов’язаний з розвитком резистентності до інсуліну).

 

Тому у кішок профілактувати цукровий діабет можливо підтриманням нормальної ваги у тварини, забезпеченням фізичної активності, переведенням на корми з більш низьким вмістом вуглеводів і не застосуванням по можливості стероїдів і прогестагенів. Діабет клінічно проявляється після пошкодження великої кількості бета-клітин. Основні симптоми – синдром поліурії-полідіпсії, поліфагія (підвищена спрага і сечовипускання, підвищений апетит). Також відзначають втрату ваги і слабкість. У кішок – порушення ходи (діабетична нейропатія). На пізніх стадіях – відмова від корму, блювота, млявість, сонливість, які свідчать про розвиток кетоацидозу.

 

Діагноз цукровий діабет ставлять на підставі стійкою гіперглікемії натщесерце і глюкозурії. Завжди варто пам’ятати про великий вплив стресових гормонів на коливання глюкози в крові. І тому одиничне перевищення нормальних значення глюкози в крові (навіть в два і більше разів) не є підставою для постановки даного діагнозу у тварини. Слід пам’ятати і про інші причини гіперглікемії і глюкозурії у тварин (ниркова недостатність, синдром Фанконі, глюкокортикостероїди, гіперадренокортицизм та ін.). З біохімії крові можуть бути такі відхилення (гіперхолестеринемія, гіперліпідемія, підвищення АЛТ, АСТ, ЛФ).

 

Наявність кетонів в аналізі сечі не обов’язково. Для підтвердження діагнозу також використовують визначення фруктозаміну в сироватці. Використання аналізу на гліколізірованного гемоглобін у кішок має обмежене застосування у зв’язку з тим, що гемоглобін і еритроцити кішок мають певні особливості, що може зробити даний тест недостовірним. У терапії кішок за останні кілька років відбулися певні зміни. Останні дослідження підтвердили, що ранній контроль глікемії за допомогою інсулінотерапії і дієти забезпечує високий рівень ремісії цукрового діабету та виліковування діабету є цілком досяжною метою. Хороші результати отримані при використанні інсуліну пролонгованої дії (гларгин), який не дає різкого зниження концентрації глюкози крові.

 

Однак тваринам з діабетичним кетоацидозом та ін. Ускладненнями цукрового діабету необхідно застосування інсулінів короткої дії (актрапід) та інтенсивної інфузійної терапії. Хворих на діабет кішок переводять на корми з низьким вмістом вуглеводів і високим – білків, якщо для цього немає протипоказань через супутнього захворювання (напр. Хронічній нирковій недостатності). Застосування пероральних цукрознижуючих препаратів (гліпізид, метформін, акарбоза та ін.) В монорежиме не завжди ефективно. Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Фото з сайту:http://mybritishcat.ru/

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*