Вагітність кішки

Вагітність кішки – це один з найвідповідальніших моментів в житті кішки , тому  Ви повинні знати всі зміни , які з нею відбудуться в цей час.
Як відомо , статевої зрілості кішки досягають в 7-9 місяців , в цей період у кішок починаються тічки. Переплутати течку з чимось іншим складно – кішка починає повільно ходити по квартирі на напівзігнутих ногах , треться об усі предмети і ноги господаря , заклично нявкає , охоче ластиться .
В’язка в першу течку небажана , тому що це загрожує кішці,створюючи  багато негативних наслідків , в тому числі і проблемами з хребтом.
Перший раз в’язати кішку рекомендують з 1,5 років.
Вагітність кішки триває близько 9 тижнів , цей період може подовжуватися або зменшуватися , залежно від породи і стану здоров’я кішки. У короткошерстих і лисих кішок вагітність коротша , ніж у довгошерстих побратимів. Якщо ж у кішки 5 або більше кошенят , то пологи також настануть раніше. Але , якщо кішка народила до 60 дня вагітності , то кошенята рідко виживають.
Далі ми опишемо всі періоди вагітності кішки.
 
1 період: 0 тиждень
Коти можуть покривати самок в будь-який період , а самки можуть злучатися тільки в періоди течок . Тічки у кішок відбуваються з різними інтервалами , у бездомних кішок тічки проходять в основному навесні і восени , а у домашніх частіше , нерідко навіть кожні 20 днів . Середній період тічки – тиждень.
Овуляція у кішок відбувається після запліднення , приблизно через 25-30 годин , кількість яйцеклітин 3-7 штук. Запліднені яйцеклітини , як і у людей , прикріплюються до матки і пов’язані з організмом кішки- матері плацентою , через яку надходять харчування і кисень .
Якщо в період тічки у кішки була в’язка , це не означає , що вона обов’язково завагітніє . Перші ознаки вагітності кішки можна помітити тільки через 2-3 тижні. Якщо вагітності немає , то слизова матки поступово прийде в норму і незабаром послідує наступна тічка .
 
2 період : 1-3 тиждень
У цей період кішка може стати менш активною , може менше їсти , але більше спати і дрімати. У цей період вагітності кішка може стати більш ласкавою.
Перша ознака вагітності кішки , помітний людині , це зміни сосків кішки , вони стають більш виднішими , рожевого кольору , особливо якщо вагітність у кішки перша .
Рідко , але буває , що на 3 тижні вагітності кішки виникає блювота , яка пов’язана із змінами в її організмі.
Досвідчений лікар може промацати наявність вагітності у кішки на 20 день.
 
3 період: 4-6 тиждень
У цей період у кішки вже можна промацати плоди – кошенят. Промацувати потрібно дуже ніжно натискаючи на живіт кішки , але будь-яке неакуратний рух , сильне натискання може призвести до викидня .
Приблизно на 5 тижні у кішки починає помітно заокруглюватиметься  живіт , приблизно на 1,5-2,5 см. , а кошенята стають розміром близько 3 см.
Якщо ж у кішки кілька кошенят , то з 6 тижня живіт у кішки різко збільшується , тому що ембріони швидко ростуть.
На 35 день вагітності матка кішки заповнюється рідиною і , як правило , дізнатися , скільки кошенят у кішки дуже важко , використовуючи звичайне обмацування живота кішки.
4 період: 7-9 тиждень
У цей період вагітності кішки, вже можна відчути , як ворушаться кошенята в животі кішки і промацати їх головки .Кішка міняє поведінку і виражає неспокій , кішка починає шукати місце для пологів.
Величина кошенят досягає 5-8 см. і у них починає з’являтися шерсть.
Під час 9 тижня у кішки збільшуються молочні залози , можна помітити незначні білі виділення зі статевих органів . Кішка стає малоактивною .
Приблизно за 3-4 дні до пологів температура тіла кішки падає з звичних 38 градусів до 37 , кішка може ходити за вами годинами.
Іноді трапляється так , що під час вагітності у кішки бувають тічки і кішка може завагітніти 2 раза, іноді буває , що й батьки кошенят різні, тому кошенята можуть народитися різного розміру і ступеня доношенности .
Чому у кішки відбуваються викидні ?
Причиною викидня у кішок може бути грубе поводження , неправильне годування під час вагітності , переохолодження чи перегрівання організму кішки , інфекції , різні аномалії і гормональні порушення , отруєння.
Зазвичай викидні у кішок відбуваються на 4-5 тижні вагітності. Бувають викидні на самому початку вагітності , які Ви можете і не помітити.
При викидні на пізніх термінах, кошенята народжуються вже мертвими або вмирають , вони можуть бути великого розміру , але без вовняного покриву. Нерідко кошенята залишаються в матці , що загрожує гнильним розпадом.
Кішці потрібна термінова допомога з видалення плодів з матки.
Найнебезпечніші симптоми , при яких потрібно показати вагітну кішку ветеринара :
1 . кішка не їсть більше 24 годин
2 . у кішки підвищилася температура
3 . кішка надмірно млява і апатична
4 . у кішки з’явилися рясні виділення або неприємний запах із статевих органів.
Бажаємо Вашій кішечці сприятливого перебігу вагітності!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*