Як доглядати за кастрованим котом?

Якщо Ви вирішили після довгих зважувань «за» і «проти» кастрації кота, все-таки зробити операцію, то дана стаття допоможе Вам у догляді за кастрованим котом в післяопераційний період. Каструвати кота можна у віці від 7 місяців, бажано до прояву таких неприємностей як мітки. Тому що навіть після кастрації кіт може продовжити мітити територію і операція не позбавить Вас від цієї неприємністі.

Однак, кастрація кота раніше 7 місяців проходить з ускладненням у вигляді недорозвиненості сечівника.

Каструвати кота бажано до першої в’язки, тому що розв’язаний кіт, навіть якщо його каструвати, все одно вимагатиме кішку.

Отже, також як і у кішок, котам може проводитися кастрація або стерилізація.

При кастрації котам видаляють сім’яники, а при стерилізації перев’язують сім’яні канатики.Після стерилізації у котів статевий інстинкт не вщухає, втім, як і схильність до міченнятериторії. Коти здатні покривати кішок навіть якщо вони стерилізовані, тому що гормональний фон не змінюється.

Перед операцією Вам необхідно посадити кота на голодну дієту протягом 12 годин. Також постарайтеся поступово зменшувати кількість наповнювача для лотка, тому що після операції, протягом 4-5 днів кіт повинен ходити тільки в порожній лоток, для того, щоб не інфікувати післяопераційний шов.

Нехай Вас не лякає термін 4-5 днів, тому що більшість котів відновлюються після операції вже наступної доби.

Кота Вам віддадуть після операції через 2-4 години, швидше за все, кіт буде спати або відходити від наркозу. Повністю відійти від наркозу кіт зможе через 4-8 годин.

Привізши його додому, покладіть його на тверду поверхню, захистіть від небезпек (наприклад, від високих предметів, заліза на які, він зможе впасти). Кіт буде знаходитися в «напівп’яному» стані, апетит повинен з’явитися через добу або двоє, якщо більше 2-х діб минуло, а кіт не їсть і млявий, зателефонуйте своєму лікарю.

У перші години краще не діставайте кота, стежте за ним. Не дивуйтеся, якщо виявите калюжку під котом через кілька годин. Ще одним сюрпризом може стати продовження «березневих» концертів навіть після кастрації, це зумовлено тим, що гормони після операції будуть знаходитися в організмі кота ще деякий час, а у багатьох котів навіть після кастрації виробляються гармонії.

Кастрацію коти переносять значно легше, ніж кішки стерилізацію і догляд за кастрованим котом простіше.

Однак, одним з неприємних ускладнень може стати кровотеча після кастрації.

Поява цього ускладнення пов’язане зі способом проведення кастрації, а також з механічними пошкодженнями шва після операції наповнювачем для лотка або вилизуванням шва котом. Зазвичай кровотеча незначна і проходить сама, якщо ж кровотеча значна, зверніться до ветеринара і постарайтеся знерухомити кота і накласти пов’язку на шов.

Навіть без виникнення кровотечі всі власники котів стикаються з тим, що кіт намагається вилизати шов. Звичайно, вилизування шва не сприяє швидкому загоєнню, тому стежте за котом. Але якщо це не допомагає і кіт продовжує вилизувати шов, надягніть йому спеціальний комір у вигляді воронки, який просто-напросто не дозволить коту дотягнутися до шва.

Годувати кастрованого кота після операції слід звичною для нього їжею і поступово переводити на їжу для кастрованих котів. Виключити слід рибу і молоко і стежити, щоб в їжі було менше магнію, фосфору і кальцію – це послужить додатковою профілактикою сечокам’яної хвороби, якої схильні багато котів після кастрації.

Не перегодовуйте кота, а іноді можна навіть влаштовувати голодний день.

Пам’ятайте, що набагато краще себе буде почувати трохи голодний кіт, ніж перегодований.

Справитися з можливим ожирінням і лінню після кастрації кота можете допомогти Ви, активно граючи з ним і змушуючи рухатися.

Якнайшвидшого одужання Вашому вихованцеві!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*