Як вивести бліх у кішки

Блохи є паразитами багатьох тварин, у тому числі і кішок, які паразитують на їх шкірі. Велика частина бліх має свого певного, або «істинного» господаря, так кішок вражають блохи виду Ctenocephalides felis. Тимчасово вони можуть переходити і на інших тварин, а також до людини.

Блохи викликають сильний свербіж, запалення шкірних покривів, дерматити, при сильному ураженні може виникати анемія. Небезпечні паразити ще й тим, що є переносниками деяких видів гельмінтів (огірковий ціп’як – Dipilidium caninum), а також таких інфекційних хвороб, як чума і туляремія.

Блохи – невеликі комахи, їх розмір варіює від 2 до 4 мм. Вони мають сплощене з боків тільце чорно-коричневого кольору. При сприятливих умовах зовнішнього середовища (підвищена вологість, знижена температура) паразити можуть жити без харчування до одного року.

Розмножуються блохи в смітті, куди вони відкладають свої яйця. Найбільше яєць накопичується в місцях, де кішки люблять лежати (підстилка, ліжко, м’які меблі і т.д.). З яєць через два тижні виходять личинки, що мають вигляд невеликих черв’ячків, яких не можна розглянути неозброєним поглядом. Харчуються личинки відходами життєдіяльності статевозрілих особин, а також органічними речовинами, які можуть перебувати в смітті. Личинка кілька разів линяє і перетворюється в лялечку. У такому стані вона може зберігати життєдіяльність багато місяців. У цій статті ми розповімо як вивести бліх у кішки, і як визначити що у кішки завелися блохи.

1 Які ознаки бліх у кішок?

2 Як відбувається зараження?

3 Як зрозуміті, що у кішкі блохи?

4 Як вилікувати кішку від бліх?

5 Профілактика   бліх у кішок

 

Які ознаки бліх у кішок?

Під час укусу блоха впорскує в ранку слину, яка викликає місцеву алергічну реакцію. Це проявляється сверблячкою, почервонінням і занепокоєнням кішки. Тварина постійно розчісує місце укусу, при цьому травмуючи його, в результаті чого можуть з’являтися подряпини і невеликі ранки. При поганому імунітеті, а також неповноцінному харчуванні можуть виникати дерматити і навіть екземи.

Часто у кішок, уражених блохами, розвивається анемія. Особливо сильно страждають маленькі кошенята, які набагато важче переносять захворювання. У них може спостерігатися виражена анемія (проявляється блідістю або «синюшністю» видимих слизових оболонок), виснаження організму. Бували випадки летального результату.

На тілі кішки блохи зосереджуються в погано доступних для неї місцях: голові, шиї, на крижах і вздовж хребта. Комахи дуже стрибучі, тому вони легко перескакують з однієї тварини на інше.

Як відбувається зараження?

Звичайно зараження кішок блохами відбувається під час прогулянок (блохи постійно знаходяться на землі) або контакту з хворими тваринами. Але, той факт, що тварина не гуляє на вулиці, не говорить про те, що кішка не може захворіти. Принести бліх або їх личинок в будинок можна з брудним взуттям або іншими забрудненими предметами (велосипед, дитяча коляска і т.д.).

Як зрозуміти, що у кішки є блохи?

Діагноз ставиться на підставі ретельного огляду та виявлення на шкірних покривах кішки паразитарних комах. Огляд краще проводити при хорошому освітленні в області міжщелепного простору, верхньої частини шиї та живота, так як ці місця є улюбленими у бліх. Необхідно акуратно розсунути шерсть і уважно його оглянути. Якщо інтенсивність інвазії велика, то можна відразу помітити, що комахи тікають . При малій ураженості огляд може зайняти більш тривалий час. Підозра на наявність бліх у кішки, при негативному візуальному дослідженні, повинно виникнути при періодичному неспокої тварини, частому чесанні або «клацанням» зубами по шкірі і шерсті.

Як позбавити кішку від бліх?

Важливим моментом у лікуванні кішок від бліх є дотримання і підтримання чистоти приміщення. Необхідно постійно проводити дезінсекцію та дератизацію підлог, місць користування тварини, підстилки, перенесень, предметів догляду та всього того, що має тісний контакт з кішкою. Особливо велику увагу треба приділяти м’яким меблів і важкодоступним місцям в квартирі або будинку. Дивани, крісла, подушки треба пилососити, як можна частіше, що дозволить скоротити чисельність личинок та яєць на їх поверхні.

В даний час у ветеринарних аптеках представлений великий спектр препаратів, що допомагає боротися з блохами у кішок. Лікарські засоби випускаються у вигляді спеціальних шампунів, крапель, аерозолів, нашийників і ін’єкцій.

Перш ніж зупинити свій вибір на якомусь певному засобі необхідно проконсультуватися з ветеринарним лікарем. Так як спосіб лікування залежить від інтенсивності ураження кішки. Як правило, в ветаптеках, працюють фахівці з ветеринарним освітою, тому на їх рекомендації можна сміливо покладатися.

Необхідно пам’ятати, що в основному препарати діють на дорослих бліх, і практично не знищують личинок. Кішка може перезаражатися знову і знову. Тому іноді обробку доводиться проводити кілька разів, до отримання позитивного результату.

Під час обробки кішки необхідно чітко слідувати інструкції, що додається до лікарського засобу. Неправильне використання, а також передозування може призвести до серйозного отруєння вихованця. У кожній інструкції докладно описується, як саме проводити обробку і з яким інтервалом часу. Введення ін’єкцій проти бліх краще буде довірити ветеринарному лікарю.

Важливо! Існують деякі основні протипоказання до використання препаратів від бліх:

Друга половина вагітності;

Шалені кішки;

Кошенята у віці до 2-3 місяців;

Ослаблені, хворі, виснажені тварини;

Індивідуальна непереносимість до препаратів.

Для кожного «противоблошного» засоба існують свої протипоказання, тому перш ніж обробляти свого улюбленця, необхідно уважно з ними ознайомитися.

Профілактика появи бліх у кішок

Одним з основних способів боротьби з виникненням хвороби є підтримання чистоти в приміщенні і дотримання елементарних правил утримання кішок.

До методів профілактики відносять наступне:

Не допускати тісного контакту кішок з хворими, бездомними, дворовими тваринами;

Предмети догляду, підстилку, переноски та ін. Обов’язково дезінфікувати кип’ятінням або спеціальними засобами (інсектоакарицид), що продаються у ветеринарних аптеках;

Щодня проводити вологе прибирання, раз на тиждень у воду додавати інсектицидні засоби, ретельно пилососити всі важкодоступні місця (простір під ліжками, диванами, шафами, плінтусами, кути і т.д.).

Періодично (період залежить від тривалості дії препарату), обробляти кішку яким-небудь засобом від бліх.

Успіхів Вам і Вашим котикам!!!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*