Абіссінська (Відео)

Однією з найбільш загадкових і незвичайних порід кішок є абіссінска. Це дуже розумні й віддані тварини, які полюбилися заводчикам по всьому світу. Але чому ж тоді абіссінска порода кішок не стала такою поширеною?

Історія абіссінської породи кішок починається з середини XIX століття, коли кота Зулу привезли з Ефіопії до Британії. Але аж до початку XX століття кішки абіссінскої породи не мали впорядкованого стандарту і відрізнялися різними забарвленнями. Так було до тих пір, поки два кота Sedgemere Bottle і Sedgemere Peaty не стали першими тваринами дикого окраса, що надалі і визначило стандарт породи. У 1907 році два кошеня сріблястого забарвлення були відвезені в Америку, де і стали загальними улюбленцями. А от у Європі абіссінці на той час майже повністю зникли через війну.

Абіссінска кішка одна з небагатьох, у якої предками були вихідці з Африки. У той час як нові породи створюють на основі європейських, абісінка може похвалитися своїми незвичайними країнами. Вони ж і дали породі назву, адже раніше Ефіопія була відома як Абіссінія.

Досить цікаво те, що окрас абіссінскої кішки не зовсім характерний для африканських порід, де поширений таббі, але тільки не тікірованний. Тікірованний окрас характерний для азіатських кішок. Навіть є кілька гіпотез з приводу того, як саме кішка, предки якої були вихідці з Африки, отримала окрас азіатських тварин. Згідно з однією з них, кішки тікірованного окраса могли бути завезені звідки-завгодно, але порода отримала свою назву по чистій випадковості. Але навіть незважаючи на це господарям абіссінців немає діла до походження їхніх вихованців, так як ці кішки відрізняються прекрасним характером і стають відданими друзями для всіх.

Стандарт абіссінскої кішки
За час стандартизації породи зовнішність абіссінскої кішки не сильно змінилася. Більш-менш було врегульовано вага тварин, яка коливається від 4 до 7,5 кг.

Стандартизувати окрас виявилося складніше. Справа в тому, що в Європі поширене виведення черепахових і срібних забарвлень, які не визнає американський клуб. Сьогодні ж виділяють чотири основних окраса: Дикий, блакитний, фавн і соррель. До рідкісних забарвлень відносяться: Червоний, кремовий, шоколадний і лайлак. Абіссінців таких рідкісних забарвлень розводять тільки в невеликому клубі в Нідерландах і у Великобританії.

Срібні абіссінці являють собою окрему групу. Це забарвлення не визнає Асоціація любителів кішок — найбільша організація з виведення нових порід. Проблема в тому, що чисто срібних абіссінців складно виводити, так як у них дуже часто зустрічаються небажані відмітини на шерсті. Більше того, різні плями в забарвленні набагато краще видно на срібному тлі, ніж на будь-якому іншому.

В іншому ж кішка абіссінскої породи володіє такими стандартами:

голова з плавними закругленими контурами, помірно клиноподібна. Підборіддя сильний, ніс — середньої довжини;
вуха завжди великі, закруглені на кінчиках. На них бажані відмітини у формі відбитка великого пальця і пензлики;
очі ясного і чистого відтінку від бурштинового до зеленого. Зелений колір очей кращий для сріблястого забарвлення. Форма очей — широка мигдалеподібна. Для всіх забарвлень обов’язкове окантовка в колір тикинга;
шерсть у абіссінців коротка, тонка і блискуча, має легке підшерстям. Відрізняється густотою і пружним приляганням до тіла;
в якості забарвлення допускається тільки подвійний або потрійний (бажаний) тикинг. Він рівномірно розподілений по тілу і не утворює малюнка. Лінія вздовж хребта, кінчик хвоста і підошви задніх лап пофарбовані в колір тикинга. Груди, живіт і внутрішня сторона лапок пофарбовані в колір фону і не мають тикинга.
Абіссінська кішка: характер і догляд
Абіссінських кішок вважають одними з найкращих вихованців для змісту. Незважаючи на дикий забарвлення у кішок досить врівноважений характер, також вони надзвичайно розумні. Команди господаря швидко розуміють і мають унікальну здатність до навчання. І не виникає проблем з приучением до лотка, подряпаними меблями і обірваними шторами.

Абіссінска кішка любить увагу людей, але при цьому не набридлива. Відмінно ладнає з іншими кішками та собаками. Відрізняється неймовірною активністю, але при цьому вона самобутня і досить незалежна.

Доглядати за абіссінцем дуже легко. Через структури вовни вичісувати кішку не частіше одного разу на тиждень. Безумовно потрібно доглядати за вухами і протирати їх час від часу вологою ганчірочкою. Як і будь-які інші породи, має свої генетичні захворювання, серед яких розвиток ниркової недостатності і відшарування сітківки. Але такі хвороби заводчики виявляють ще в ранньому віці, тому ці тварини в популяції породи не беруть участь. При гарному догляді абиссинская кішка буде вам вірним другом близько 20 років.

При таких якостях абіссінськой породи кішок залишається дивним тільки те, що вони не стали широко поширеними. Причина цьому є. Справа в тому, що через гібридизації у кішки народжується всього 1-3 кошеня в посліді, що набагато менше, ніж у інших порід. Більш того, самці народжуються в три рази частіше самок. Це пояснює, чому для багатьох абіссінська кішка стає одним з найбажаніших, але при цьому рідкісних, вихованців.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*