Чи Ви знаєте а чому котики?…

1Чому кіт іноді намагається облизати ваше обличчя або волосся?

Перше враження, яке кошеня отримує від матері – це відхід у вигляді вилизування і вмивання. Для нього це акт турботи і догляду, тому якщо кіт (або кішка) намагається вас облизати, сприймайте це як спробу по-материнському подбати про вас.

2. Чому кіт, лежачи у вас на руках, перебирає лапами, «збиваючи» щось?

Причина знову ж таки в дитинстві. Кошеня, що годується материнським молоком, масажуючи лапками живіт кішки, стимулює «подачу» молока. Доросла тварина використовує цей прийом, щоб показати крайню ступінь комфорту і задоволення.

3. Чому коти зазвичай йдуть на руки або лягають на ноги того, хто їх недолюблює?

Коли один кіт намагається налякати іншого, він вигинає спину дугою, вздибливают шерсть і видає загрозливе шипіння. Якщо людина недолюблює котів, він намагається сидіти спокійно, щоб не привернути до себе увагу тварини. А кіт вважає це знаком прихильності. Чи не шипить, не рухається – значить, друг.

4. Чому кіт намагається вдаритися головою об людину?

Іноді домашній кіт підходить і злегка вдаряється головою об ноги членів сім’ї. Виявляється, це спосіб вираження прихильності, і така поведінка вони можуть висловлювати відносно до інших представників свого племені, а не тільки людям.

5. Навіщо коти труться об меблі, ніжки столів, ноги?

У котів є спеціальні залози на хвості, з боків голови, на губах, мовою, біля статевих органів і між передніми лапами. Вони використовують їх для позначки своїй території. Коли кіт треться об вашу ногу, він позначає вас, вказуючи, що ви – «його». З цієї ж причини коти труться об меблі і кути кімнат.

6. Чому кіт, проходячи повз іншого кота, зменшує швидкість і рухається повільно?

Всі котячі – територіальні тварини. Вони розподіляють територію між собою залежно від ступеня внутрішньої ієрархії. Будь-яке посягання призводить до відкритого конфлікту. Тому кіт, якщо просто хоче пройти мимо, намагається уповільнити крок і взагалі не дивитися на власника суміжної території.

7. Чому кіт, коли закопує «результати» своєї життєдіяльності, копає зовні ящика, а не всередині?

Це від вродженої схильності котів до чистоти. Кот просто намагається не забруднити лапи. Думка про те, що його дії неефективні, не спадає йому в голову.

8. Чому коти муркочуть?

Коти видають муркочуть звуки з багатьох причин. Мама-кішка муркоче своїм кошенятам, щоб показати, що вона поруч. Кошенята відповідають тим же, вказуючи, що все в порядку. Молоді коти муркочуть один одному, запрошуючи пограти. Дорослий кіт муркоче, показуючи, що він у доброму гуморі і не зазіхає на територію іншої кота. Між іншим, досі не вивчений спосіб муркотання, тобто як коти видають такі звуки.

9. Чому кіт іноді дряпає підлогу або «закопує» миску з їжею?

Це може відбуватися з двох причин – чи кіт намагається зарити їжу «про запас», або показує такою дією, що їжа йому не подобається.

10. Чому коти кусають і кидаються на ноги?

Ігри кошенят завжди включають сидіння в засідці, раптові атаки і кидки. Тому коти в будь-якому віці люблять такі дитячі ігри. Перенесіть їх увагу на шнурки з бантиком, кульки та інше.

11. Чому деякі люди відчувають алергію на котячу шерсть?

Строго кажучи, алергію викликає не шерсть, а протеїн FEL D1, що міститься в котячої слині. Коли кіт вмивається і облизується, він переносить слину на свою шерсть, після чого вона може потрапляти на меблі та килими. У різних особин різну кількість виділяється протеїну, однак в загальному випадку кішки менш алергенними, ніж коти. Існує два способи профілактики такої алергії – купати кота, змиваючи речовини з вовни (що не рекомендується робити часто), або протирати котячу шерсть спеціальною м’якою ганчіркою.

12. Чому кіт повертається до вас спиною, якщо ви довго не звертаєте на нього уваги або йдіть?

Коти, як і інші тварини, розпізнають візуальні сигнали вашого тіла, і у випадку, коли ви не видаєте явних ознак агресії або спокійно йдете з його поля зору, кіт втрачає до вас інтерес і повертається.

13. Чому коти приносять вам дохлих мишей?

Існує мінімум 4 теорії:

Кот дарує вам подарунок, на знак своєї дружби або за те, що ви його годуєте.

Кот вважає вас бездарним мисливцем, і намагається вас навчити.

Кот переносить жертву в безпечне тепле місце, де згодом може її з’їсти.

Кіт по-своєму намагається врятувати вас від голоду.

14. Чому коти часто «ховають» свої іграшки в мисці з їжею або водою?

Коти вважають територію, на якій вони годуються, своєю. Тому всі свої іграшки вони намагаються перенести в безпечне з їхньої точки зору місце, на свою територію. Часто це виявляється їх миска.

15. Чому коти несильно кусають за шкіру і тримають кілька секунд?

Деякі коти, коли вони себе почувають чудово, затискають складку шкіри людини між зубами і недовго тримають. Це своєрідний котячий поцілунок.

16. Чому коти облизують фотографії та пластикові пакети?

Коти таким чином «пробують» запах, який не помічає людей, але цілком розрізняють тварини.

17. Чому кіт «морщиться», коли нюхає щось особливо цікаве?

Якщо кіт піднімає верхню губу і «морщиться», це значить, він більш глибоко намагається вдихнути цікавить його аромат, щоб він потрапив на так званий орган Якобсона, розташований в котячому роті.

18. Чому коти дряпають віконні рами?

Вони перевіряють, чи існує бар’єр у вигляді скла, або вже немає.

19. Чому коти не люблять купатися?

Насправді, більшість котів спокійно ставляться до води і при можливості можуть ловити рибу. Але коли кота міцно тримають руками і занурюють у таз з водою, з його точки зору це не дуже схоже на добровільну ловлю риби, що викликає законне обурення.

20. Чому коти люблять пити капає з крана воду?

Коти, як і інші тварини, воліють свіжу їжу і воду. З їх струми зору поточна вода виглядає більш свіжої, тому вода, що ллється з крана, для них більш приваблива, ніж та що варто в мисці. З цієї ж причини коти люблять пити з великих ємностей.

21. Чому коти ховаються, коли хворі?

Інстинкт каже котові, що, коли він слабкий, він легка здобич для хижака, тому в періоди хвороби коти намагаються сховатися від можливих небезпек.

22. Чому коти так багато часу проводять, вилизуючи свою шерсть?

Для котів вилизування, крім засоби гігієни, є способом підтримувати психічну рівновагу. Навіть якщо кіт падає, наприклад, зі стільця, він в першу чергу починає вилизуватися, а не обстежувати себе на предмет пошкоджень.

23. Чому коти часто «втручаються» в розмову по телефону?

Коли кіт чує, що ви з кимось розмовляєте, і не бачить співрозмовника, він вважає, що ви говорите з ним, тому починає відповідати вам.

24. Чому коти дряпають меблі та шпалери?

Прийнято вважати, що таким чином коти точать свої кігті. Але, навіть якщо ви запропонуєте коту супер-пупер зручну точило для нігтів, все одно він із задоволенням поточити кігті об кут стіни або диван. Це відбувається в тому числі тому, що на котячих лапах, між пальцями, розташовані спеціальні залози, якими кіт мітить свою територію.

25. Чому кіт, якщо його довго пестити, може раптово дряпнути або вкусити?

Якщо людина випадково чіпатиме чутливі для кота області – вуха, ніс, хвіст, кіт може звуком дати зрозуміти, що «досить вже!», Якщо ж людина не перестає, то кіт може вкусити або дряпнути. Йому просто набридають ласки.

26. Чому кіт не любить їсти з миски, а тягне їжу на підлогу?

Більшість котів не люблять, коли їжа тісно стикається з посудом. До того ж у вузькій ємності частина їжі може бути недоступна для мови. Тому коти люблять їсти з широкої невисокою ємності, а ще краще – з підлоги.

27. Чому кіт присідає, углядівши птицю?

Коли кіт ловить здобич, він кілька разів присідає. Ці рухи показують, що кіт збирається атакувати. Ще одна точка зору – це жест невдоволення. Коли кіт полює за птицею в природі, він тихий і малопомітний. У випадку, якщо видобуток недосяжна, кіт робить такі помилкові руху. Це щось на кшталт «ну що ж це таке ?!» у людей.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*