Чому кішки висувають язик?

Язик – мускульний орган, розташований в ротовій порожнині і виконує самі різні функції: від участі в процесі прийому, утримання і перетравлення їжі до розпізнавання смаку їжі. До того ж у кішок даний апарат ще є і відмінним помічником у проведенні щоденних гігієнічних процедур – навряд чи можна знайти пухнастого улюбленця, який ніколи в житті б не “вмивався”, надаючи своїй шерстці доглянутий і блискучий вигляд.

 

Перше, що робить ветеринарний лікар при клінічному огляді – заглядає в рот. І це не дивно: за станом і зовнішнім виглядом язика можна судити про здоров’я тварини. Зміна кольору, поява нальоту, виразок, ранок на слизовій оболонці свідчить про початок патологічного процесу.

 

Але сьогодні мова не йде про будову цього дивного органу, а цікавить питання, з яких причин кішка може висовувати язик? Якщо мислити глобально і найбільш наближено до науки, то виділяють два фактори, за якими язичок може виходити за межі ротової порожнини: перший – фізіологічний, коли немає приводу хвилюватися і така поведінка є нормою; другий – патологічний, коли необхідно терміново і негайно звернути увагу на здоров’я пухнастого улюбленця. Що вважається нормою?

 

Забудькуватість.

Так-так, це не помилка: дійсно кішки іноді мають властивість йти в “нірвану” і забувають заховати свій язичок назад в ротик. Таке явище часто спостерігається в момент закінчення процедури вмивання, коли тварина вже і закінчила приводити себе в порядок, але, глибоко задумавшись про справи житейські, забула свою “чистячу губку” сховати назад.

 

Розслабленість.

Під час сну у кішок всі м’язи втрачають тонус і багато котовласників, глянувши на свого улюбленця, не раз помічали, що у вихованця між зубами стирчить червона смужка. Це теж норма, яка не варта того, що звертати на неї увагу.

 

Прикус.

У деяких порід кішок в процесі тривалої селекції та генетичних метаморфоз відбулися глибокі зміни в будові щелепи, в свою чергу відбилися на прикусі. Так у деяких плоскмордих кішок, наприклад перської породи, частенько язик розташований не за зубами, а злегка видається вперед. Якщо неправильно розташована зубна аркада не викликає у вихованця дискомфорту, то і лікуванням займатися не треба. Неправильний прикус може виявитися неприємним сюрпризом для власника, якому важливі призові місця на котячих виставках – таких вихованців не тільки не допускають до змагань, але і забороняють використовувати їх в племінному розведенні. Але це зовсім інша історія.

 

Терморегуляція.

У дуже спекотну погоду для охолодження організму кішки, як і собаки, можуть висовувати язик. Але для котячих це досить погана ознака і каже про наближення теплового удару, тому в такій ситуації вихованця необхідно терміново перенести в прохолодне місце і дати напитися. В особливо важких випадках можна злегка збризнути поверхню тіла тварини звичайною водою з пирскавки. При яких хворобах висовується язик?

 

Стоматит.

Запальний процес на слизовій оболонці, ранки викликають у вихованця хворобливість, що підсилюється при дотику хворого органу до неба і внутрішньої поверхні зубів. Щоб хоч якось полегшити неприємні відчуття тварина висовує язик. Такий стан вимагає негайного лікування: відкриті, кровоточать виразки – ворота для проникнення хвороботворних мікробів, що тягнуть за собою розвиток бактеріальної інфекції. До того ж тривале запалення призводить до порушення процесу травлення і втраті апетиту.

 

Хвороби органів дихання.

Будь-які захворювання, що викликають утруднене дихання, обов’язково стануть причиною, описуваної в цій статті проблеми. Механізм розвитку досить простий, для збільшення газообміну в легенях і кращого надходження в них повітря, особливо, коли ніс забитий слизовим виділеннями, тварина повинна глибше і частіше вдихати, робити це простіше з відкритою пащею, в результаті мова і доводиться бідному тварині опускати за межі ротової порожнини. Найчастіше явище спостерігається при таких захворюваннях: риніт, гайморит, ларингіт (простіше кажучи, хворе горло), бронхіт, запалення легенів та інші. Під час кашлю, обов’язкового супутника практично будь-яких запальних процесів верхніх дихальних шляхів, також спостерігається типова картина випадання мови.

 

Серцево-судинна недостатність обов’язково супроводжується задишкою, тобто порушенням ритму і частоти вдиху-видиху. Ознаки задишки в чому схожі з тими, що були описані в попередньому пункті. Отруєння часто супроводжується блювотою – антіперістальтіческіе рухами стравоходу і шлунку внаслідок подразнення блювотного центру. Під час блювоти тварина як би поперхивается, починає кашляти, висовує язик, зрештою, весь процес завершується видаленням з травного тракту шкідливих продуктів і речовин. Функціональні порушення головного мозку. Внаслідок якихось нервових розладів, травм черепа тварина не в змозі контролювати положення свого тіла в просторі. До висунутого язика можуть додатися судоми, косоокість та інші нервові явища.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*