Двоколірні кішки

Забарвлення кішок в два кольори називається біколор.

Таке забарвлення шерсті властиве тільки деяким породам кішок. Кішки з забарвленням біколор були визнані не так давно, лише з 1969 року їх стали спеціально розводити і кішки двоколірного забарвлення отримали можливість брати участь у виставках. До цього часу кішки біколор вважалися бракованими.

У наш час двоколірні кішки вважаються м’якими, добрими, слухняними і доброзичливими, відрізняються урівноваженим характером.

Особливості характеру двоколірних кішок визначаються за основним кольором кішки, але, як правило, всі двоколірні кішки відрізняються підвищеною любов’ю до ігор.

Двоколірні кішки потребують купання мінімум 1 раз в 10 днів, а вичісувати їх бажано щодня. Можливо, необхідність ретельного догляду за кішками біколор знижує попит на них, тому що двоколірні кішки користуються меншим попитом, ніж кішки інших забарвлень.

Забарвлення кішок складається з основного кольору і кольору плям, розташованих на тілі, плями можуть бути великими або дрібними. Назва забарвлення визначається за основним кольором, кішки можуть бути чорно-білими, біло-блакитними та іншими.

Стандартними є плями на тілі кішки, які не змішуються один з одним і знаходяться переважно на спині, голові чи хвості кішки. Також важливо, щоб на плямах не було вкраплень волосків іншого кольору. Готуючи двобарвну кішку до виставки, власники позбавляються від «випадкових» волосків на плямах, вищипуючи їх.

Породи двоколірних кішок

Найпоширеніша порода двоколірних кішок – це британська порода, кошенята цієї породи можуть бути найрізноманітнішого забарвлення, зустрічаються британські кішки чорно-білого, лілового-білого, кремово-білого забарвлення.

Британських двоколірних кішок іноді називають мегпай, від англійського «сорока».

У 1986 році з двоколірних кішок британської породи були виділені кішки-арлекіни, це кішки, у яких білий колір (найчастіше) займає 5/6 тіла, а плями займають всього 1/6 тіла.

Зазвичай кішки з таким забарвленням мають не більше 3 плям на будь-якій частині тіла. Забарвлення кішок арлекін відрізняється кольором очей, вони повинні бути мідними або помаранчевими, дуже рідко зустрічаються кішки з помаранчевим та блакитним оком.

Двоколірне забарвлення шерсті характерне і породі турецький ванн, у цих кішок основний колір білий і є кілька невеликих цяток на голові. Особливість цього фарбування полягає в тому, що білий колір основний  і займає практично всю поверхню тіла.

Двоколірними можуть бути і перські кішки. Персидські кішки діляться на підкласи, які залежать від домінуючого кольору, зазвичай він буває білий. До біколор персів відносять тільки тих кішок, у яких основний колір займає більше половини або 2/3 тіла.

Ангорські кішки теж можуть бути двоколірними, для них характерні помаранчеві очі, а у сибірських кішок на основному кольорі розташовуються плями білого кольору в будь-якій кількості.
 
Особливості розведення двоколірних кішок

Розведення кішок біколор дуже цікаве, але складно передбачуване заняття. Схрещуючи кішок з ідеальним забарвленням, можна отримати кошенят з нерівномірним забарвленням.

Заводчики прагнуть отримувати кошенят з симетричними плямами або малюнками, що виходить украй рідко і тому такі кішки дуже цінуються і дорого коштують.

Двоколірний кіт зазвичай народжується у триколірної кішки (черепаховій) і кота біколор або при схрещуванні 2 двоколірних кішок.

Різні комбінації забарвлень батьків можуть давати до 17 різних забарвлень кошенят, саме тому розведення кішок біколор дуже цікаве і отримує все більшу популярність.

Двоколірна кішка – це двокольорове щастя у Вашому домі!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*