Піксібоб (Відео)

Мета програми розведення – вивести домашню кішку , зовні схожу на американського бобтейла . Існує довгошерстий і короткошерстий Пікс – боб .

Пікс – боб зовні нагадує дику кішку. Вид дикої кішки надають їй голова у формі перевернутої груші , виступаючі брови , міцний кістяк , неглибоко посаджені очі , широка довга морда з м’ясистим кошлатим підборіддям.

Такий «дикий» тип голови оцінюється за 50 бальною шкалою. Дуже важливо , щоб загальний вигляд голови і характерні особливості «обличчя» точно відповідали стандарту . При цьому зовнішня схожість з дикою кішкою може ввести в оману щодо її справжнього характеру . Вона ласкава , довірлива , слухняна.

Пікс – боб – це кішка середньої довжини , середнього розміру з міцним великим довгастим тілом. Потужні плечові і стегнові кістки змушують похитувати ходу. Ноги довгі, міцні з товстими м’ясистими лапками. Полідактилія з 5-7 пальцями не є перешкодою для присвоєння титулу на виставці. Забарвлення шерсті короткошерстного Пікс – бобу світлий плямистий блек- теббі з інтенсивним тикингом теплого тону , на дотик шерсть м’яка , пухнаста , еластична . Шерсть довгошерстих Пікс – бобу середньої довжини , шовковиста , але менш пухка , ніж у короткошерстного Пікс – бобу . Хвіст короткий , але не коротше , ніж відстань від стегна до основи хвоста . Хвіст повинен доходити не далі , ніж до скакального суглоба , він рухливий , має вузли або злами . Кішки в середньому на одну третину менше котів.

Вовна та окрас : Чорний теббі світлого відтінку. У коренів шерсть темно -сірого мишачого кольору , більш теплих тонів може бути тільки колір фону. Інтенсивний тикинг обов’язковий по всьому тілу , найбільш яскраво виражений на плямах. Навколо очей біла або кремова окантовка . Від зовнішніх кутів очей назад до потилиці йде тонка « олівцева » лінія , що відтіняє «обличчя ». На підборідді , животі і внутрішній стороні ніг колір шерсті сріблясто- білий або кремовий. Подушечки лап і п’яти чорні , кінчик хвоста чорний з білим підшерстям. Колір шерсті має по відношенню до типу другорядне значення.

Малюнок: дрібні плями з розетками або без розеток , приглушені інтенсивним тикингом , переважні неяскраві безладно розкидані плями , допускається переривчастий тигрове теббі . Світлий живіт сильно поцяткований точками . Через інтенсивне тикинга взимку малюнок менш чіткий ніж влітку. Влітку малюнок набагато контрастніше через відсутність тикинга при високих температурах. Малюнок також є другорядним по важливості щодо типу .

Шерсть : у короткошерстного Пікс – бобу шерсть стирчить , що відстоїть від тіла під прямим кутом , м’яка , пухнаста , злегка летить , еластична на дотик , водовідштовхувальна . Уздовж хребта розташований ряд чорних жорстких покривних волосся. Кожен волосок агуті – окраса повинен мати до 4 занурені смуг. У підстави колір шерсті темно- сірий , основний тон більш світлого теплого відтінку , плями мають чорні або коричневі тікінговие смуги , а на кінці волоса білий тикинг . У літній час , а також в теплих кліматичних зонах шерсть менш густа і щільніше прилягає до тіла. На животі шерсть завжди довше , ніж на інших частинах тіла. На обличчі шерсть густа , зростає завжди в напрямку вниз. У напівдовгошерсті бобу шерсть м’якше, ніж у короткошерстного , що не пухнаста , а більш шовковиста . Уздовж хребта проходить чорна смуга більш довгих покривних водовідштовхувальних волосся. Напівдовга шерсть не повинна бути довше 4 см , за винятком більш довгої шерсті на обличчі , покривних волосся на спині , вовни на животі і на кінці хвоста. Комір не допускається.

Темперамент: типовий для домашньої кішки . Відданість , «собачі » манери поведінки . Допускається полідактилія з 5-7 пальцями.

Допускається змішані схрещування ( ауткроссінг ) : годиться будь плямиста домашня кішка , близька до стандарту Пікс – бобу (але не кішка визнаної породи) . Нові партнери ауткроссінга не повинні мати полідактилія , щоб запобігти введення в породу інших форм полідактилії . Пікс – боб – це не звичайна полідактілійная порода , а особлива група, що характеризується особливим генотипом. Від якоїсь певної кішки в результаті ауткроссінга був отриманий і використаний гігантський генний матеріал.

Недоліки: відсутність хвоста , слабке підборіддя або слабкі брови , занадто витончені кінцівки , класичний теббі , тигрове теббі , відсутність тикинга , блискуча і гладка шерсть , занадто довга шерсть , будь-який натяк на комір , будь-які ознаки агресивної поведінки , будь-яка схожість з іншими визнаними породами , вигнуті ноги.

Будь кішка повинна мати одного батька Пікс – бобу , і одного Пікс – бобу , або обоє батьків з нормальними ногами.

стандарт

Голова у формі перевернутої груші , розмір від середньої до великої .

Профіль : верхня частина голови злегка закруглена до країв очей , утворює м’яку опуклу криву від ока до потилиці .

Ніс широкий , злегка опуклий , велике дзеркальце носа цегляного кольору.

Морда широка і довга , відстань між дзеркальцем носа і стопом дорівнює або більше відстані між бровами і стопом . Ніс чітко округлений і не опускається вертикально вниз.

Подушечки вусів виступаючі , м’ясисті , з темними крапками.

Череп має округлі контури .

Лоб злегка округлий.

Щоки добре розвинені , добре опушені . Шерсть зростає вниз.

Підборіддя великий , круглий , м’ясистий . Волосся на підборідді грубі з окремими більш довгими виступаючими волосками. Підборіддя виглядає кошлатим , і ніколи гладким. У профіль утворює з носом пряму лінію. (Незважаючи на те , що підборіддя здається виступаючим , нижня щелепа не повинна виступати вперед далі морди ) .

Вуха широкі біля основи , м’яко закруглені, великі . Положення: повинні сидіти досить низько ззаду на голові , повернені на чверть , як у дикої кішки. Опушенность середня. Теббі – тикинг бажаний всюди , на задній стороні вух світлий окрас.

Очі : Брови виступаючі , міцний кістяк , густі пучки вовни над очима. Форма очей овальна або лімоновідная , нижню повіку під невеликим кутом йде вниз , потім знову вгору до зовнішнього кута ока , утворюючи неглибокий трикутник. Розмір середній. Положення очей: низько і косо посаджені і широко розставлені . Зовнішній кут ока знаходиться на одній лінії з основою вуха. Колір від золотистого до коричневого переважний, допускається зелений кольори агрусу . Навколо очей біла або кремова окантовка . Від кутів очей назад до щік веде олівцева лінія . Напівзакриті очі зазвичай надають полусонлівий вигляд. Цей оманливий вигляд типовий для багатьох диких кішок.

Шия середньої довжини в хорошій пропорції до тіла , товста , мускулиста , особливо у котів . Недоліки: дуже довга шия , наявність коміра неприпустимо.

Тіло масивне , довгасте , від середніх до великих розмірів.

Плечі виступаючі лопатки обумовлюють похитувати пходку .

Спина не пряма , позаду плечей знижується , потім потім до стегон підвищується.

Стегна виступаючі , трохи вище плечей , довгий підйом хребта.

Стегна і плечі утворюють більш прямий кут ніж у інших порід.

Груди широка , добре розвинена .

Кістки важкі , щільні , округлені .

Мускулатура міцна , ні в якому разі не м’яка .

Шкіра товста , неплотная , особливо за передніми лапами. На животі не припустима шкірна складка . Коти на третину більше кішок і мають більш потужну мускулатуру.

Хвіст короткий , рухливий , вузли і злами допустимі. Не коротші ніж відстань від стегнових кісток до основи хвоста . Максимальна довжина – до скакального суглоба. Як мінімум 9 / 10 хвоста повинні мати одну кістку. У спокійному стані кішки хвіст повинен бути зігнутий у напрямку на спину і знаходиться в розслабленому стані.

Ноги довгі з важкими кістками. Передні ноги : довжина від вершини плеча до ліктя дорівнює довжині від ліктя до стопи. Коротше задніх . Задні ноги : однакова довжина від стегна до коліна , від коліна до скакального суглоба і від скакального суглоба до стопи.

Лапки довгі, широкі , майже круглі . Великого розміру , з великими пальцями , м’ясисті.

Стандарт короткої шерсті : коротка , прямо відстоїть від тіла , що летить , пухка . На животі довше , особа сильно опушено . Текстура м’яка , пухнаста , еластична на дотик. Середня щільність . Підшерсток середній. Кожен волосок має 3-4 занурені смуги. Линька залежить від пори року Влітку основний колір стає інтенсивніше через відсутність тикинга .

Стандарт напівдовгої вовни : шерсть на спині довше ніж інша і прилегла. На боках коротше і не прилягає . Довший всього на животі і на кінці хвоста На обличчі довга , без коміра на шиї. Текстура м’яка , шовковиста . Щільність середня. Водовідштовхувальна . Влітку основний колір інтенсивніший через відсутність тикинга .
 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*