Регдолл (Відео)

« Ragdoll » по- англійськи – ганчіркова лялька.

Американські селекціонери назвали так знову виведену ними кішку , незважаючи на те , що це властивість – розслаблятися до стану тканинної ляльки – притаманне всім кішкам взагалі.

Подивіться на сплячу кішку – це зразок релаксації . Якщо ви підніме обережно лапу сплячої кішки , вона впаде знову , як рука тканинної ляльки . Як відомо , селекціонери не страждають недоліком уяви. У середовищі кошатніков ходять легенди найфантастичніші , що нехтують усіма законами генетики і природної еволюції .

Легенда про кішку регдолл просто приголомшує. Ця назва йде нібито від кішки , що стала жертвою нещасного випадку на дорозі ; ця кішка передала нібито своєму потомству слабкий м’язовий тонус , з’явився наслідком травми. Кішка- лялька , яку можна торсати як завгодно , і яка не чинить опір такого поводження , – це важливий аргумент при продажу кошенят ! Американці – льодові люди. Але , за твердженням генетиків , придбані властивості у спадок не передаються . У кішок до того ж більшість поведінкових типів – вроджені і загальні для більшості котячих порід. Це означає , що батьки з м’яким , спокійним характером можуть передати свій рівний темперамент кошенятам , якщо ті будуть рости в гармонійній сімейній обстановці . Тобто , характер потомства залежить від гарного підбору пар.

Можливо , отримання кішки з таким слухняним характером входило в наміри селекціонера Енн Бейкер , коли вона видала заміж білу ангорську кішку Жозефіну за бірманського кота забарвлення сил -пойнт з дуже спокійним характером. У цієї пари народилися троє кошенят – красиві , товсті й урівноважені . Коли вони подорослішали , селекція проводилася у двох напрямках: одна лінія – «світла » , бірманська , інша – « темна» , на базі схрещування перса і бірманці , темно -коричневого , дуже важкого . Нова порода , виведена Енн Бейкер , була зареєстрована в Каліфорнії в 1965 році. Асоціація « Регдолл – клуб » зобов’язала своїх членів не включати інші породи в роботу з потомством Жозефіни . Ретельним чином складаються альянси між нащадками Жозефіни і довгошерстими метисами бірманців або бірманськими кішками , щоб не зіпсувати репутацію регдолл . Якщо легенда виглядає мало правдоподібною , то селекція йде всерйоз , у всякому разі , поки . На що ж схожа ця « тряпічная лялька » ? Це не та порода , яку впізнають з першого погляду , як персів або сіамців . Це велика , дуже красива кішка.

Є три різновиди ( двоколірні , колор- пойнт і в « рукавичках » ) у чотирьох тонах кожна : темно -коричневі ( « сил» – котикових ) , шоколадні , блакитні та лілові (у США – « морозні »).

Шерсть напівдовга , більш-менш , залежно від сезону , хвіст пухнастий.

Очі завжди блакитні , виразні , блискучі , вуса обов’язково білі. Трохи складніше справа йде з регдолл « в рукавичках ». Вони схожі на великих бірманців на високих лапах , і рукавички на них поганенько . Одним словом , красивого регдолл в рукавичках важко відрізнити від бірманці з деякими відхиленнями від зразка. Це викликає деякий збентеження у серйозних селекціонерів бірманських кішок. Вони вважають , що американські селекціонери експлуатують ті відхилення у бірманських кішок , над усуненням яких селекціонери бірманців працюють з 1926 року , коли була зареєстрована ця порода. Всі дефекти бірманців спливають у регдолл : біла манишка , погані рукавички та інше. Судді скаржаться на труднощі при оцінці регдолл , так як їхні стандарти занадто розпливчасті. Сюзанн Ареллі , генеральний секретар Кет -клубу в Парижі , стверджує , що це не порода , а суміш порід , що дозволяє деяким селекціонерам видавати поганих бірманців за регдолл . І так дійсно трапляється ! Більшість котячих селекціонерскіх асоціацій цю породу не визнають , але робота над нею не заборонена. Захисники регдолл , зі свого боку , заперечують , що порода зареєстрована , і її не треба плутати з бірманської кішкою ; роботу слід зосередити на двобарвних кішках , колор- пойнта ж поліпшити до такої міри , щоб його не можна було сплутати з балінезійської кішкою. Балінезійська кішка , маленька і витончена , – це сіамська з напівдовгої шерстю. Регдолл ж , отриманий від схрещування різних порід – це здоровань ! Для розвитку та покращення регдолл створені клуби у Франції і в Швейцарії.

Щоб регдолл не виглядав поганою копією бірманської кішки , потрібно дати йому можливість якомога повніше розкрити свою особистість. Як можна менше заборон і якомога більше можливостей для виплеску енергії, у тому числі просторе приміщення . Щоб отримати тварину з урівноваженим характером , потрібно орієнтуватися на котячу натуру : найбільше кішки цінують свободу , спокій і ласку. Тому кішка повинна мати свій власний кут , простір для біганини та ігор і ласкаве поводження з боку господарів , можливість діалогу з ними , побудованого на повній довірі . При цьому голос у регдолл м’який , а перед поглядом його неможливо встояти. Але найдивніше розміри кошенят регдолл .

У віці 6-7 місяців вони досягають 2 / 3 ваги дорослої кота. Їх ніяк не можна назвати немічний , в тому числі і кішок , хоча вони завжди витонченіше котів. Але остаточну форму вони набувають до трьох років , особливо це стосується хутра. Колір кошенят проявляється поступово , новонароджені кошенята завжди білі. Підводячи підсумки , можна сказати , що регдолл – це безумовно суміш різних порід , але ж багато інших нові породи були отримані в результаті вдалих схрещувань . Тільки повністю проявивши свою особистість , регдолл перестане бути поганою копією бірманської кішки і вводити у спокусу погано поінформованих селекціонерів.

У двоколірних регдолл – чудова шуба , а колор- пойнт подобається своїми пропорціями : силует у нього не подовжений , як у балінезійської кішки , і не приосадкуватих , як у перса . Вихований в сім’ї і ретельно селекціонованих , регдолл зможе розігрувати свої головні козирі : спокійну силу , красу , чудові блакитні очі.
 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*