Що потрібно знати, вибираючи кішку для розведення та виставок?

Ще до придбання кошеняти Ви повинні визначитися, чи буде Ваша кішка брати участь у виставках чи ні. А також, заздалегідь вирішіть для себе питання чи будете Ви займатися розведенням кішок, тому що якщо Ви вирішите розводити котів, до придбання кошеняти потрібно поставитися дуже серйозно.

Досвідчені любителі котиків зазвичай дуже раді допомогти новачкові в цій справі, тому варто направити свої зусилля, насамперед, на вибір хорошого заводчика кішок. Швидше за все, Вам доведеться почекати появи кошенят, записавшись у чергу, щоб придбати породисте кошеня з хорошими породними якостями. Це очікування має сенс, тому що, поспішаючи і купивши кошеня з браком або низькими якостями, Ви не досягнете успіхів у виставках і розведенні.

Якщо Ви серйозно вирішили займатися розведенням, то краще всього заводити кішку. Деякі помилково вважають, що придбання і кішки і кота одночасно практично, але це не так. Зміст кота-виробника під силу лише професіоналам, новачкам слід практикуватися на декількох кішках.

Для збереження породи і властивих їй якостей, слід вибирати кішок здорових, красивих і звертати увагу на характер, тому що не тільки забарвлення і зовнішній вигляд передаються у спадок.

Найкращий вік, щоб придбати хорошого виробника 3-6 місяців, саме в цьому віці можна визначити якого класу кошеня, враховуйте, що кошенята шоу-класу просто не можуть коштувати дешево.

Отже, розберемося, що означають класи кішок.

Шоу-клас кішок – ці кішки найкращі представники породи, у них величезні шанси займати перші місця на виставках, відрізняються чітким відповідностям стандартам породи.

Брід-клас кішок – кішки, які володіють хорошими породними якостями, але видатних даних не мають.

Пет-клас кішок – кішки, які явно відносяться до тієї чи іншої породи, але мають суттєві недоліки і брак. Таких кішок краще набувати не для розведення і беручи участь у виставках, не сподівається на високі місця і титули.

Відрізнити кішку пет-класу та шоу-класу дуже просто, а кішок брід-класу та шоу-класу складніше, тільки досвідчені заводчики зможуть це зробити.

Думати, що від схрещування кішок шоу-класу всі кошенята будуть шоу-класу не варто, іноді народжуються кошенята пет-класу. А ось схрещування кота шоу-класу і кішки брід-класу може призвести до народження кращих кошенят.

Професійні заводчики, дотримуючись цих умов, добилися того, що кішки з родоводом набагато перевершують по породним якостям кішок, розведених в минулих століттях.

Для успішного розведення кішок потрібно їх дуже любити, не тільки своїх кішок, але і кішок інших.

Розводячи кішок, ви повинні продумати префікс (приставку) – назву розплідника. Ця назва автоматично приєднується до імені всіх кошенят, які виведені у Вас. Дана назва реєструється в асоціації любителів кішок.

Можна зробити свій розплідник закритим і не користуватися послугами інших кішок, але тоді Вам доведеться утримувати чимало кішок. Хоча, так Ви позбавите себе клопоту, пов’язаних з приведенням та адаптацією нових кішок.

Якщо ж Ви вирішили завести кота-виробника, то врахуйте, що його утримання вимагає не менших, а навіть великих витрат і догляду, ніж утримання кішок. Коти-виробники потребують  дуже хорошого і правильного харчування.

У його раціон завжди повинні входити: добірні сорти яловичини, курятини, риба і комплекси, багаті мінералами і вітамінами. Кіт-виробник повинен бути обов’язково повністю щеплений.

Ще один момент у змісті котів-виробників, який потрібно обов’язково враховувати – це запах. Характерний запах котів багато хто просто не переносять, тому обов’язково порадьтеся з домочадцями.

Купуючи кота-виробника, оцініть, чи буде попит на його «послуги» у Вашому місті. Бути може у Вас в місті ця порода дуже поширена і котів дуже багато, а може бути порода настільки рідкісна, що наречених коту буде знайти дуже важко. Коти-виробники дуже страждають, якщо «не завантажені» повністю, а злучки з напівкровних або безпородними кішками краще виключити. У цьому розведенні просто немає сенсу, та й захворювання, які може підхопити кіт, Вас не порадують.

Щоб розведення кішок приносило дохід, Ваш кіт повинен відвідувати виставки і бути титулованим, краще в багатьох системах. Проста реклама послуг кота, природно, важлива, але не забувайте, що кіт повинен не тільки мати титули, але і бути пре патентним. Це означає, що потомство від Вашого кота повинно народжуватися кращим за породним якостям і мати якомога менше недоліків.

Природно, Ваш кіт повинен бути шоу-класу і мати хороший родовід. Тільки тоді до Вас понесуть кішок на злучку.

Якщо Ви любите кішок, то за наявності бажання і азів генетики, Ви зможете домогтися успіхів у розведенні кішок. Це не так складно, як здається.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*