Шкідливі звички кішок

Наші домашні улюблениці – кішки – дуже часто засмучують нас своєю поведінкою. Разові прокази кішок , звичайно , забуваються , але коли кішка робить щось з разу в раз, то це вже можна назвати шкідливою звичкою кішки , з якою потрібно боротися.

Природно , кішку потрібно виховувати з самого дитинства і припиняти шкідливі звички на корені , але й укорінені звички теж можна виправити.

У цій статті ми перерахуємо звички і способи для їх усунення.

Звичка № 1 : Кішка дряпається , кусається і веде себе агресивно

Подібна поведінка характерно для хижаків , до яких належить і кішка. Більш докладно про цю проблему ми писали тут і тут .

Звичка № 2 : Кішка починає дряпатися і кусатися , коли Ви її гладите

Така звичка знайома багатьом – ось кішка сидить у Вас на колінах , Ви її гладите , вона мурчіт і тут ні з того ні з сього кішка починає кусати Вас і дряпати .

Подібна поведінка пояснюється в літературі так : кішки одночасно і люблять ласки і бояться їх. Досвід їх предків говорить про те , що подібна поведінка з Вашого боку може бути небезпечно. Тому кішки « терплять » ласки до певного моменту , а коли наростає її занепокоєння і кішка починає вважати , що Ваші ласки вже можуть бути небезпечними , і відбуваються дряпання і укуси з боку кішки.

Можливо , після цього Ви помітите , що кішка значно розхвилювалася , почала нервово вилизувати себе .

Спосіб боротьби з такою поведінкою простий: не беріть кішку насильно на руки , почекайте поки кішка сама прийде до Вас . А під час погладжування стежте за кішкою , зрозуміти , що вона рознервувалась дуже просто – кішки починають махати хвостом , починають напружено себе вести і стежити за кожним рухом Ваших рук. Якщо Ви помітите такі ознаки , то акуратно , не чіпаючи кішку , почніть підводитися і кішка інстинктивно зістрибне , конфлікт просто не почнеться.

Звичка № 3 : Кішка паскудить або мітить територію

Звичайно ж , ці звички дуже неприємні і у багатьох власників кішок виникають такі проблеми.

Ця звичка заслуговує окремого розгляду:

Тут ми розповіли про те , чому паскудять кішки

Тут , про те , як відучити кішку гадити

А тут , про те , як відучити кота мітити територію

Звичка № 4 : Кішка розкидає наповнювач з лотка

Ця звичка дісталася нашим кішкам від предків. Дуже багатьох власників напружує те , що кішка може годинами копирсатися в лотку , а розкиданий по дому наповнювач вже точно нікого не обрадує .

Виходом з такої ситуації може стати покупка лотка з високими бортиками або лотка – будиночка , який має вхід для кішки і з усіх боків закритий. Якщо ж Вашій кішці некритично наявність наповнювача саме зверху сітки лотка , то можна спробувати покласти наповнювач вниз , а зверху накрити сіткою від лотка.

Найголовніше – не лайте кішку , коли вона копається в лотку. Так Ви можете геть відбити у неї бажання ходити в лоток. Кішка сприйме це як заборону з Вашого боку користуватися лотком і почне гадити .

Звичка № 5 : Кішка краде їжу і жебракує

Цю звичку ми « зрощуємо » в наших кішок з самого дитинства. Ну , хто з Вас не бачив жалібні очі кішки , коли Ви їсте? Хто не бачив самотньо і скучающе яка сидить біля своєї миски кішку ? Хто не бачив жалібно простягнутою лапки з проханням погодувати три денного не евшего кота ?

А хто встояв і не дав маленького шматочка котлетки ? Правильно , практично ніхто.

Кішки дуже спритно маніпулюють нами і швидко усвідомлюють для себе наші слабкості. А вже якщо акторська майстерність не рятує , то нахабні швидкі пазуристі лапки допоможуть у цьому. Шкідливі звички кішки , які пов’язані з їжею – самі важко викорінювати.

Але вихід завжди є. Ніколи не піддавайтеся на « благання » Вашій кішці про шматочку їжі і ніколи не провокуйте її на крадіжку , залишаючи їжу або відходи в доступному для неї місці .

Повірте , великі голодні очі кота з Шрека – це талант , акторський .

Навіть , переводячи кішку на іншу їжу , навіть при оголошеної кішкою голодуванні , не годуйте її зі столу. Кішки можуть не їсти по 2-3 дні , але зазвичай після цього період вони починають їсти свою їжу і голодовка закінчується. Головне тут – Ваша витримка.

Звичка № 6 : Кішка застрибує на стіл , меблі , мийку

Кішки і висота – це як вода і риби. Кішки обожнюють висоту , не боятися її і намагаються зайняти місце , з якого найкраще оглядати все , що відбувається в будинку.

Природно , до деяких місцях в будинку кішка не повинна мати доступ навіть з дотримання гігієни. Тому відразу ж , як заведете кошеня , визначте такі місця і забороніть до них доступ раз і назавжди.

Заборонити досить просто, достатньо поставити на ці предмети меблів або стіл щось що легко падає і видає гучний звук при падінні. Наприклад , консервні банки , флакони дезодоранту , піднос та інше. Кішка , спробувавши застрибнути , упустить все це і пролунає гучний пронизливий звук , який її налякає . Таких прийомів вистачає , як правило , 1 -2х і кішка почне вважати це місце вкрай небезпечним для себе і свого життя.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*