Вибираємо кішку за характером

Сьогодні в світі налічується більше двохсот різних порід кішок, які відрізняються найрізноманітнішими забарвленнями і манерою поведінки. 

Часом, щоб зробити вірний вибір кішки, доводиться стикатися з деякими труднощами, оскільки далеко не всім відомо, яка саме порода підійде тій або іншій людині. Кожен любитель цих дивних тварин мріє знайти в кішці не тільки домашнього вихованця, але також і вірного друга, який допоможе створити тепло і затишок в домі. Тому, перед тим, як придбати кошеня, необхідно точно визначитися, яка саме порода вам найкраще підходить.

Кішки одиноким і літнім людям

Для одиноких, а також літніх людей, які левову частку свого вільного часу проводять удома і мріють в кішці знайти справжнього друга і співрозмовника, ідеально підійдуть перські кішки. Ці тварини мають дуже чутливою натурою, вони люблять ласку і комфорт, при цьому не відрізняються підвищеною активністю.

Варто зазначити, що перські кішки зовсім не сприймають поганого ставлення до себе. Варто тільки образити перса, як він тут же забивається в затишне місце, і протягом тривалого часу буде там перебувати, а в деяких випадках почуття образи буде зберігатися протягом всього його життя.

Крім цього, перські кішки підійдуть тим людям, хто любить приймати участь у всіляких котячих виставках. У цьому випадку, варто пам’ятати, що перси потребують щоденного розчісування і ретельного догляду.

Також самотні люди можуть зупинити свій вибір на сіамської породи кішок, оскільки вони відрізняються своєю відданістю і потребують постійної уваги свого господаря. Це досить товариська порода, а самотність вони абсолютно не сприймають. Від персидської породи сіамська кішка відрізняється своєю активністю, а іноді навіть різко вираженою настирливістю.

Якщо сім’я досить численна, то сіамська кішка зробить вибір на користь тільки однієї людини, якого визнає за свого господаря. Це буде відразу помітно по її поведінці, адже той, кого вона вибере, стане її кумиром на все життя. Вона буде ходити за ним по п’ятах по всіх кімнатах. Сіамську кішку можна приручити вигулювати на повідку. У деяких випадках любов до свого господаря і сіамських котів стає занадто нав’язливою, тому вибирати цю породу потрібно тільки самотнім людям. Вони зможуть урізноманітнити їхнє життя і подарувати їм багато дивних моментів спілкування.

Діти дуже сильно люблять сіамських кішок, і якщо кішка відчуває, що дитина налаштований до неї приязно, вона обов’язково відповість йому взаємністю. Сіамцями подобатися приймати участь в дитячих іграх, вони досить терплячі і можуть винести будь-яке, навіть не дуже ніжне ставлення дитини, оскільки їм чуже почуття агресивності.

Варто зазначити, що сіамських кішок не потрібно заводити тим людям, які за своєю природою дуже дратівливі, неврівноважені і запальні. Сіамци люблять постійне спілкування, тому їх настирливе поведінка буде викликати роздратування у цих людей.

Кішки для творчих особистостей

Ті люди, професія яких пов’язана з творчою діяльністю (мистецтво, письменство і т.п.), повинні зупинити свій вибір на шартрез , оскільки дана порода кішок може надати заспокійливу і благотворний вплив на творчу особистість. Крім цього, завдяки своєму сердечному, спокійному характеру, шартрез ніколи не дозволить собі набридати своєму господареві. Шартрез може стати справжнім і відданим другом для дітей зі спокійною вдачею, але при цьому, варто зазначити, що кішки цієї породи не люблять, коли їм надто докучають.

Крім шартреза для творчих особистостей ідеально підійдуть як короткошерсті , так і довгошерсті британські кішки. Вони відрізняються своїм миролюбним вдачею, врівноваженістю та інтелектом. Британці завжди відчувають, в якому настрої перебуває їхній хазяїн, а також всі домочадці. Крім цього, британці відрізняються своєю допитливістю, все, що відбувається навколо них, викликає у британських кішок колосальний інтерес. При першому знайомстві з цими тваринами, їх можна прийняти за справжніх ледарів, але це абсолютно не відповідає дійсності. Британці зовсім не ліниві, просто їм властиве почуття постійного спокою і врівноваженості. Всю метушню вони вважають зовсім для себе не прийнятною.

Кішки для алергіків

Для людей, які страждають від алергії на шерсть кішок, ідеально підійдуть канадський сфінкс або абіссінська кішка. Якщо говорити про канадському сфінкса, то він відрізняється однією дивовижною особливістю, а саме, йому подобається практично весь час сидіти на руках свого господаря, обіймати його або просто тертися своєю мордочкою об його обличчя.

Сфінкси відрізняються досить товариською характером, рухливістю і причепливість до господаря. Вони мають досить міцною нервовою системою і ідеально уживаються в будь-яких житлових умовах, а також вони швидко знаходять спільну мову з усіма іншими тваринами, які мешкають у будинку.

Абіссінська кішка має єгипетське походження. Вони відрізняються своєю добродушністю та інтелектом. Проте, варто зазначити, що вона може бути дратівливою у випадку, коли прийшов в квартиру відвідувач, доведеться їй не до вподоби. Господар абіссінської кішки в спілкуванні з нею повинен проявляти якомога більше такту, оскільки ці тварини відрізняються тонкою і вразливою натурою. Вона постійно потребує підвищеної уваги і турботи.

Якщо говорити про рекс ( девон , корниш , Селкірк ), то це по-справжньому дивовижні тварини, які завдяки своїй унікальній активності, прагнуть постійно бути на виду. Але, незважаючи на це, вони мають досить слухняний і серцевий нрав і абсолютна безстрашність, хоча, іноді зустрічаються і боязкі Рекси, які під час нападу на них, стануть відчайдушно оборонятися.

Кішки Рекси практично не схильні до линьки, їх шерстка складається з малої кількості пуху, тому ця порода ідеально підійде тим людям, які схильні до алергії.

Тим, хто віддає перевагу кішок з характером

Ті любителі кішок, які мріють завести кішку з твердим характером, рекомендується зупинити свій вибір на турецькому ване . Вони відрізняються своїм товариським характером, дружелюбністю і досить високим рівнем інтелекту. У деяких ситуаціях турецький ван може проявити норовливість і наполегливість. Кішки цієї породи просто без розуму від ігор і купання в басейні, а якщо такого немає, то можуть скористатися звичайною ванною.

Перед тим, як зупинити свій вибір на турецькому ване, необхідно засвоїти, що ця порода кішок зовсім не приймає невеликих приміщень, вони люблять простір і в маленькій однокімнатній квартирі, будуть відчувати себе не зовсім комфортно. Крім цього, вана не слід заводити тим людям, які мають маленьких дітей, оскільки він здатний виявляти деяку агресивність, коли йому надто докучають. Турецькому ване не подобається, коли його носять на руках, більшу впевненість він відчуває, стоячи на власних лапах.

Якщо говорити про безпородних кішок, то в цьому випадку, ніякого точного визначення сказати неможливо, оскільки вони не відносяться до класифікації. Серед цих тварин можна зустріти різних індивідуалістів, що володіють різними вдачами, забарвленням і статурою. Тому, коли ви берете безпородного кошеня, то вам залишається всього лише здогадуватися, яким він буде, коли подорослішає.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*