Віверовий кіт чи кіт-рибалка (ВІДЕО)

Кішка-рибалка, віверіна, кіт рибалка (лат. Prionailurus viverrinus) – дика кішка південно-східній Азії, близько споріднена далекосхідній кішці і схожа на неї, але більших розмірів.

За зовнішнім виглядом рибна кішка нагадує цівету (viverra), на ім’я якої і отримала своє латинське видове назву.Маса дорослої тварини від 11 до 15 кг (коти), 6-7 кг (кішки), при довжині тіла 96,5-119, 3 см, висоті в плечах 38,1-40,6 см. Має міцну будову, володіє великою силою. Морда коротка і широка, перенісся практично відсутня. Вуха маленькі круглі, низько посаджені з боків голови, щелепа кругла, майже як у пітбуля, нижня дуже сильна. Голова кругла, шия коротка. Ноги короткі, хвіст також короткий, товстий у підстави. Забарвлення сірувато-коричневий з чорним. Як у більшості кішок, рибні кішки мають білі очні плями позаду черноокрашенних вух. Ці плями підкреслюють положення вух, які, будучи притиснуті, демонструють агресію тварини. Між пальцями передніх лап є перетинки, які заважають кішці втягувати кігті, але допомагають ловити рибу.

Поширення

Кішка-рибалка мешкає в тропічних і субтропріческіх регіонах південно-східної Азії: на півдні і сході Індії, в Індокитаї, на Цейлоні, Суматрі, Яві. Зустрічаються, в основному, в лісах поблизу водойм, переважно боліт, озер і повільних річок. Кішка-рибалка є однією з найрозумніших представників підродини малих кішок.

Розмноження Розмножуються рибні кішки цілий рік. Після вагітності 63-70 днів народжується два або три кошеняти.Вони дорослішають до 9-місячного віку. Вміщені в неволі самці допомагають самці доглядати за потомством, проте невідомо, як вони поводяться в природі.

Харчування На відміну від більшості інших котячих, кішки-рибалки чудові плавці. У пошуках їжі вони не тільки чекають біля берега, щоб одним влучним стрибком кинутися на здобич, а й бродять по мілководдю у пошуках крабів, жаб, равликів і інших водних мешканців, або ж пірнають і плавають, щоб дістати рибу. Харчується в основному рибою. Під час полювання сидить на березі річки в очікуванні пропливає повз рибини, яку ударяє пазуристою лапою, іноді ця кішка навіть пірнає за здобиччю на дно річки. Поїдає також жаб, змій, равликів, птахів, дрібних ссавців і падло. Іноді полюють і на суші на мишей, птахів і комах. У виняткових випадках полюють і на більш великих ссавців розміром з ягняти.

Поведінка Рибні кішки мають репутацію забіяк і забіяк, проте зустрічі з людиною вони уникають. Описується випадок, коли рибна кішка розігнала зграю собак. Існує міф про те, що рибна кішка потягла чотиримісячної дитини з Сінгапуру, втім, документально не підтверджений. Проте заслуговує інтересу справжній факт, коли рибний кіт, самець, особливо великий екземпляр, що міститься в зоопарку, вирвався з клітки, зламавши її, і увійшов в клітку до леопардові, воював з ним і його вбив.

06360580

90344181

87817960

 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*