Як заощадити на ветеринарних послугах

1. Вивчайте матеріальну частину. Якщо у Вас завелася тварина (а краще – якщо Ви тільки збираєтеся завести), читайте про неї книги, виписуйте та / або купуйте журнал, присвячений цьому виду тварин, читайте інтернет-ресурси. При читанні намагайтеся завчити основні фізіологічні показники тварини – температуру тіла, частоту дихання, частоту пульсу. Також непогано уявляти собі анатомічну будову(не вчити м’язи й кістки з назвами, але подивитися на картинки і почитати підписи до них). Вік статевої та фізіологічної зрілості, характер і частоту тічки, особливості при спарюванні, тривалість вагітності і лактації, тривалість життя. Особливу увагу приділіть питань годівлі – так, в різних джерелах все по-різному, але все-таки Ви переконаєтеся в тому, що годування тварин – це система, і їжа зі столу людини йому не підходить. Подивіться питання утримання та виховання тварини. Все це потрібно тому, що 80-85% проблем зі звіриним здоров’ям виникає через неправильне годування, утримання та виховання тварини.

Якщо Ви уникнете поширених грубих помилок, є шанс, що Вам доведеться бачити лікарів дуже-дуже рідко.

2. Умійтеправильно поводитись зі своєю твариною.

Навчайте його правильному відношенню до людини. Агресивна чи некерованатварина збільшує Ваші витрати в середньому в два рази. Бо замість того, щоб спокійно оглянути тварину і зробити потрібні процедури, лікар повинен фіксувати пацієнта або використовувати заспокійливі препарати.

3. Умійте користуватися інтернет-пошуком на рівні, що дозволяє Вам знайти в мережі координати клінік, лабораторій, зоомагазинів, ветаптеках і звичайних аптек. Ціни скрізь дуже і дуже різні, у разі купівлі ліків різниця може становити 20 -30 гривнів, а іноді й більше.

4. Будьте комунікабельними!

Спочатку дзвонити – потім їхати, ось основне правило. Тому що магазин, лабораторія, клініка, та все, що завгодно, може бути закрито. Або не мати фахівця, потрібного Вам. Або ось щойно закінчився потрібний препарат.

Вмійте попросити відкласти для вас майбутню покупку, запитати, коли менша черга, і так далі. Вмійте з’ясувати, скільки коштує не прийом, а всі разом (щоб назвали приблизну суму). Вмійте випросити у лікаря особистий телефон, а краще – у кількох лікарів відразу.

5. Умійте самостійно виконувати найпростіші фельдшерські процедури.

Давати таблетки і випоювати розчини, вводити свічки, чистити вуха, зуби, Параанальниі залози, стригти шерсть, кігті, робити ін’єкції (підшкірні і внутрішньом’язові). Міряти температуру, частоту пульсу і дихання. Тоді Ви зможете, отримавши призначення, самостійно лікувати тварину вдома, не виплачуючи кожен раз за процедури (бо одним відвідуванням клініки нічого ніколи не обмежується).

6. Робіть вчасно протипаразитарні обробки та щеплення (для того, щоб знати, коли, які, кому, від чого і навіщо – див. Пункт 1).

7. Звертайтеся до ветеринарного лікаря на самому початку виникнення проблем зі здоров’ям тварини.

Не тягніть до ночі! Чим Терміновий виклик або прийом – тим дорожче. Плановий прийом у зручний і Вам і лікарю час, вдень, не в годину пік (для того, щоб дізнатися, коли в клініці чергу – див. Пункт 4) – навіть у Києві навряд чи обійдеться дешево!  Нічний прийом в два рази дорожче. А виклик ветшвидкоїв нічний час рідко буває дешево. І, головне, чим легшийстан тварини при першому зверненні – тим більше у нього шансів одужати. Мудрість в тому, щоб запобігти проблемам ,успіхів Вам і Вашим улюбленцям!!!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*