Яка порода підходить Вам?

Обрати чотириногого друга тільки з першого погляду здається дуже просто. Якщо Ви твердо вирішили, що хочете завести породисту кішку, Ви повинні чітко розуміти, що всім породам властиві ті чи інші риси характеру, типи темпераменту і навіть деякі звички (наприклад, мейн-куни дуже люблять спати на висоті і на самих, здавалося б, незручних місцях в будинку).

Про ці звички і риси характеру кішок краще знати заздалегідь і вибирати кішку найбільш підходящу Вам по характеру і способу життя.

У цій статті ми розповімо, як же вибрати кішку, яка підходить для Вас?

Насамперед Ви повинні оцінити свій спосіб життя, а отже і кількість вільного часу, який Ви зможете приділяти кішці.

Такі породи кішок як сіамські, бурма або абіссінські вимагають багато уваги і спілкування з боку господаря, тому найбільш підходять для пенсіонерів або домогосподарок, ніж для людей, активно відпочиваючих і працюючих.

Так само слід врахувати, що й деякі породи кішок, що не вимагають багато уваги і спілкування (наприклад, персидські) займуть у Вас багато часу, але не вимогами спілкування, і доглядом. Груммінг довгошерстих кішок заняття не для зайнятих людей.

Вибираючи кішку для сім’ї, де є маленькі діти, дотримуйтеся критерію терплячості й спокою породи. Такі породи як британські, скотттіш фолд або абіссінські кішки будуть лояльно ставитися до дитячих проявів любові і активно брати участь в іграх. А ось перські кішки будуть прагнути уникнути підвищеної уваги дитини, забиваючись в самий дальній кут.

Самі по собі короткошерсті породи кішок більш товариські і контактні, ніж довгошерсті. У тому числі і коротка шерсть є перевагою для сімей з дітьми, так як від неї менше забруднюється будинок і дитина не зможе смикати кішку за шерсть і таким чином у дитини і кішки стане менше приводів для конфліктів.

Людині, яка працює і живе одна, підійде порода кішки, що вимагає невеликого догляду і не впадає в депресію і смуток за відсутності господаря.

Кращими породами для такої людини будуть британська кішка або російська блакитна. Ці породи кішок зможуть розважити себе самі у відсутності господаря і з усією любов’ю зустріти господаря з роботи.

Звичайно, написане в цій статті не слід сприймати, як керівництво до дії, тому що у всіх породах існують і винятки з «правил».

Але наш сайт підготував для Вас добірку характеристик порід, засновану на досвіді багатьох власників кішок.
 
Отже, яку ж породу кішок вибрати?

Для сімей з маленькими дітьми підійдуть такі породи як:

Абіссінська кішка, британська, бірманська кішка, бурма, екзотична короткошерста кішка, бобтейл, мейн-кун, манчкін, норвезька лісова кішка, шотландська висловуха кішка, сфінкс, турецький ван.

Для людей, ведучих спокійний спосіб життя, або часто бувають вдома підійдуть породи:

Абіссінська кішка, балінезійська, бірманська, бурма, крніш рекс, девон рекс, мейн-кун, норвезька лісова, перська, сіамська, тонкійская, турецька, ангора.

Для людей, що активно працюють і мало проводять часу вдома підійдуть породи кішок:

Американська жорсткошерстна, британська короткошерста, бомбейська, єгипетська мау, екзотична короткошерста, мейн-кун, Менкс, російська блакитна, шотландська висловуха.

Можете піти «від зворотного» і вибрати темперамент кішки, грунтуюся на таблицю:

Кішки активні, які люблять ігри і люблять увагу та спілкування:

1. Короткошерстні породи:

сіамська, рекси, сфінкси, європейська короткошерста, єгипетська мо, корат, абіссінська

2. Довгошерсті породи:

турецька ангора, мен кун, норвезька лісова, сибірська, турецька ван, сомалійська

Кішки, що володіють спокійним темпераментом, люблять тишу і спокій:

1. Короткошерстні породи:

британські та шотландські кішки, російські блакитні

2. Довгошерсті породи кішок:

перська, бірма, Регдолл

У визначенні породи, що підходить саме Вам чимале значення має наявність або відсутність шерсті у кішки.

Безшерсті породи:

Яскравим представником цього типу порід є сфінкси.

Слід пам’ятати, що ця порода кішок дуже товариська і такими вони залишаються до старості, тому порода підходить більше людям, що мають багато вільного часу.

Ця порода підійде тим, у кого в будинку вже є тварини або якщо Ви плануєте заводити ще тварин, тому що сфінкси прекрасно уживаються з іншими тваринами в домі.

Не варто думати, що якщо у сфінкса немає шерсті, то і догляду він не вимагає, це невірно, доглядати доведеться і притому використовуючи спеціальні засоби.

Але, природно, незаперечною перевагою сфінксів та інших порід без шерсті є відсутність вовни в будинку на килимах і меблях.

Довгошерсті кішки:

Пухнастими протилежностями сфінксів є перські кішки. Ці кішки підходять для спокійних людей, що люблять тишу і затишок.

Потрібно мати на увазі, що пухнасті кішки за своєю натурою менш товариські і рухливі, це своєрідні «королі», які будуть з притаманною тільки їм статтю пересуватися по Вашій квартирі.

Довга шерсть може стати причиною «конфліктів» дитини і кішки, адже діти можуть хапати кішку за шерсть.

Таким породам кішок потрібен постійний догляд за шерстю, як мінімум раз на день Ви повинні будете вичісувати шерсть.

Але, незважаючи на явну перевагу безшерстих порід у догляді, довгошерсті кішки користуються великим попитом, адже ні що не порівняється з великим м’яким і теплим клубочком у Вас на колінах.

Для того, щоб перейти від теорії до практики, ви можете відвідати виставки кішок і поспілкуватися з заводчиками і Вам буде набагато простіше вибрати кішку, яка підходить для Вас.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*