Канадський сфінкс (Відео)

Голова Канадського сфінкса : середнього розміру у формі модифікованого клину з округлими контурами , довжина голови дещо більше її ніж ширина . Череп трохи округлої форми з досить плоскою передньою частиною. На переніссі має легкий або середній стоп.

Добре виражені вилиці. Мордочка сильно округла з подушечки для вусів чітко виражені.

Вуха Канадського сфінкса : широкі в основі і відкриті , дуже великі . Прямий постав, сидять не занадто низько і не дуже високо на голові , на внутрішній частині абсолютно відсутня шерсть ; невелика кількість вовни допускається з зовнішнього боку у зовнішнього основи вух .

Очі Канадського сфінкса : мають округлу лімоновідную форму , великі . Розташовані витягнуто до зовнішнього краю вух. Відстань між очима злегка більше ніж розмір очей. В ідеалі колір очей відповідає забарвленню ; зеленувато- Карий і зелений допускається.

Шия Канадського сфінкса : мускулиста , середньої довжини , злегка вигнута від лінії плечей до основи голови ; у самців особливо сильна .

Тіло Канадського сфінкса : середній розміру і додавання, має середній або среднеудліненний формат . Груди може бути бочкообразной , широка . Округлий живіт – кішка добре поїла , але не жирний. Мускулатура добре розвинена , але проте кішка має витончений вид .

Кінцівки : Ноги середнього додавання, сильні , м’язисті , по довжині пропорційні тілу , задні лапи злегка довше ; передні лапи широко поставлені.

Лапи мають середній розмір овальні , пальці витончені і дуже довгі. Подушечки лап більш товсті , ніж у інших порід, що створюють враження , що кішка пересувається на повітряних подушках.

Хвіст Канадського сфінкса : гнучкий і рухливий , загострений від тіла до кінчика пропорційний тілу по довжині. Допускається на кінчику пучок шерсті , так званий левиний хвіст.

Шерсть Канадського сфінкса : Ніжні короткі волоссячко можуть бути присутніми на лапках , зовнішній стороні вух , мошонці і хвості. Перенісся повинна бути покрита нормальною шерстю. На решті тіла покрив може варіювати від повної відсутності вовни до м’якого персикового кольору пуху , який не більше 2 мм. завдовжки.

При доторканні відчувається така шкірна текстура , візуально схожа на велюр або замшу. Якщо гладити деяких кішок може відчуватися велика жорсткість ( остевой покрив ) . Вібріси обламані і недовгі . Товста , складчаста шкіра , особливо , між вухами , навколо плечей і навколо мордочки .

Дорослі кішки повинні зберігати як можна більшу кількість складок , особливо на голові , але при цьому складчастість не повинна виражатися настільки , щоб впливати на нормальні функції кішки.

Види забарвлень породи Канадський Сфінкс

Забарвлення канадських сфінксів відмінно розрізняються завдяки сильній пігментації шкіри. Найбільш поширені з них – бі – і триколорний забарвлення , тобто різні комбінації основного забарвлення з білим. Кілька не так часто зустрічаються однотонні забарвлення і різні варіації черепахових . Дуже красиві , як , втім , і рідкісні , офарблення , об’єднані в групу « Мінков ».

Параметри , розмір , вага кішок породи Канадський Сфінкс

Кішки і коти породи Канадський сфінкс за розміром і додаванню середні .

Характер кішок породи Канадський Сфінкс

Характер у сфінксів абсолютно не схожий на котячий . Схоже , що вони себе кішками зовсім не вважають : добрі і дружеелюбние , прихилисті до людини , часто воліють одного члена сім’ї , собак не бояться і інших тварин теж немов котячі інстинкти у них майже не збереглися , легко навчаються . Нас вони сприймають як собі подібних ” на рівних” , ” по- людськи” .

Ця кішка не терпить самотності , вона жадає спілкування з господарем весь час. Їй важливо не те , що є будинок , а те, що в ньому є Ви .

Цих кішок можуть мати люди, які страждають від алергії на шерсть або не мають можливості доглядати за довгою перської шерстю.

Догляд за кішкою породи Канадський Сфінкс

Сфінкси досить прості в утриманні та догляді . Є кілька особливостей , які при вмісті сфінкса необхідно враховувати.

У їжі сфінкси відрізняються всеїдністю і відмінним апетитом , досконалим відсутністю капризів і вередливість . Це обумовлено підвищеним обміном речовин через підвищену температуру тіла і відсутністю шерсті. Незважаючи на всеїдність необхідно дотримуватися збалансованої дієти.

Немає необхідності годувати сфінкса тільки натуральними кормами або тільки консервованими кормами , краще правильне поєднання тих і інших , і, безумовно , найвища якість сухих , консервованих і натуральних кормів.

Інша особливість – це те , що сфінкси брудняться і пітніють , виділяючи через шкіру коричневий наліт подібний до воску. Надто велике виділення цієї речовини може говорити про те , чтоу кошці неправілььное правильне харчування (наприклад , їжа дуже жирна) або не дуже добре себе почуває. Потрібно з’ясувати причину і позбудеться від її .

При помірних виділеннях досить протирати , у міру забруднення , дитячими вологими серветками. Якщо хочеться , можна вимити тварина , використовуючи засоби для купання малюків або м’який шампунь , який має рівень кислотності pH 5,5. Після купання необхідно насухо витерти тварину і стежити , щоб воно не замерзло .

Чистка вух. Секрет чорно -коричневого йвета скупчується у вухах досить швидко. Це абсолютно не заважає кішці та чистка необхідна просто для профілактики . Чистять ватним тампоном перед виставкою або с’емкойі в міру забруднення.

Сфінксам корисні в розумних кількостях сонячні ванни. Вони загоряють і до кінця літа їх забарвлення стають веліколепниімі – яскравими і контрастними , але треба пам’ятати , що сфінкс може згоріти на сонці. Тому необхідно повільно привчати тварина до сонця і в полуденний годинник не вигулювати їх на осонні , переважніше в затінку . І взагалі , кішку необхідно загартовувати , вона не повинна зростати під склом , як мімоза . Необхідно правильне харчування , прогулянки на свіжому повітрі , в теплу пору року , фізичні навантаження.

Немає необхідності кутати сфінкса , треба лише побоюватися протягів і різкого переохолодження . У сфінксів немає необхідності в дуже високій температурі змісту , коли вони рухливі (тобто їдять , грають і т. д.) , але спати вони воліють в теплі , краще у господаря під ковдрою.

Здоров’я кішок породи Канадський Сфінкс

Дорослі сфінкси хворіють рідко . У разі інфекції досить скоро поправляються , при цьому зберігаючи імунітет до захворювання на все життя. Це обумовлено тим , що температура тіла підвищена. Більш нестійкі до інфекцій кошенята і молоді тварини , особливо респіраторним хворобам. Тому , якщо заводити сфінксів , обов’язкова їх вакцинація. Сфінкси добре її переносять у будь возростной період . Краще використовувати інактивовану вакцину для кошенят , принаймні , в перші етапи вакцинації , бо жива вакцина іноді може викликати ускладнення – кошенята захворюють тим же вірусом , хоча і ослабленим , але живим , який присутній у вакцині . Дорослі особини щеплення живою вакциною переносять легко і , як правило , без ускладнень.

Статеве дозрівання наступає у сфінксів в той же час, що і в інших порід кішок , тобто у віці близько року. Остаточно тварина формується до років півтора . Перші тічки у кішок походять від 5 до 12 місяців , це залежить від спадковості. У котів настає статева зрілість приблизно до року , і мітить з них приблизно половина.

Кількість кошенят в посліді різному від 2 до 5 , але частіше 3-4 кошеня.
Народжують сфінкси нормально , схильності до патології не спостерігається. Кошенята народжуються голенькими , все в складочку . Чим менше на кошеня вовни , тим голее він буде в майбутньому. Очі відкриваються дуже рано , на 3-4 день. Вушка у кошенят висять , як у цуценят і встають приблизно до 3-го тижня , причому , чим більше вуха у сфінкса , тим сильніше вони звисають і пізніше піднімаються. Кошенята дуже активні та інтелектуальні , інтелектуально вони розвиваються раніше , ніж фізично.

Як і у всіх порід складним є період відлучення від матері і перехід до самостійного харчування . Треба стежити за станом кошенят і при перших ознаках діареї вживати термінових заходів , так як сфінксяткі через підвищений обміну речовин швидше втрачають життєві сили. Також потрібно стежити за відсутністю джерел респіраторних інфекцій.

Походження породи , історія породи Канадський Сфінкс

Безшерстість це наслідок раптової мутації проявляється у різних видів тварин з давнини . Вперше голі кішки згадувалися в часи атсцеков , а вперше на виставках вони експонувалися в 1924 р. Це були голі кішки з Мексики , які взимку покривалися рідкою шерстю .

Всерйоз розводити голих кішок почали фелинологи з 1966 р. , коли в Канаді в результаті спонтанної мутації в посліді у звичайної домашньої кішки народився один голий кошеня , названий Пруно . Він то і став родоначальником породи канадський сфінкс. Проте надалі розведення сфінксів терпіло невдачі зважаючи декількох причин відразу.

По-перше , порода була вкрай нечисленна , і не було надії стабілізувати її , використовуючи наявні у фелинологов тварин. Крім того , розлучені не розібралися в генетиці сфінксів. Помилково думали , що ознака бесшерстностізавісіт від підлоги.

По-друге , кошенята сфінксів виявилися більш вимогливими до відходу , ніж їх звичайні родичі , і нерідко гинули .

І , по-третє , невдалою була стратегія розведення породи в перших розплідниках .

На цьому історія сфінксів могла б завершуватися , якби не виявилися нові знахідки. У 1975 р. в Вадені , штат Міннесота , від простої короткошерстої кішки з’явився лисий кіт , не без гумору , що отримав імяЕпідерміс . Рік тому там же з’явилася кішка. Обидва тварин опинилися в розпліднику Z. Stardust , де Епідерміс став засновником самих елітних ліній породи на сьогоднішній день. Наприкінці 70 -х років на вулицях Торонто , поблизу місця знаходження перших сфінксів , було знайдено ще 3 нових безшерстих кошеня.

Надалі , щоб підтримати генетичний пул породи канадських сфінксів , отриманих кошенят схрещували як з сфінксами , так і з девон- рексами . Вибір девон- рекс виявився досить вдалим: їх тип і зовнішній вигляд був найбільш близький до сфінксів , до того ж девони виявилися єдиною породою , при в’язках з якою вже в першому поколінні народжувалися лисі кошенята .

Нові природні мутації безшерстості зрідка зустрічаються і в наші дні на американському континенті. Таких тварин дуже цінують і намагаються максимально використовувати їх потенціал для розведення. «Нові лисі » зазвичай в розплідниках відразу становяться гордістю.

Країна походження породи Канадський Сфінкс

Канада м.Торонто .

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*