Китайська кішка Лі Хуа

Китайська кішка Лі Хуа: крадеться тигр, що крадеться, дракон

 

Тигр для китайців – тварина культова, яка уособлює військову мужність, лють і безстрашність. А вже ж справжній тигр в хаті, хай мініатюрний!!! Історична довідка Багато століть територію Піднебесної населяли Гобийскої кішки – невеликі смугасті красуні, полохливі, але без явної агресії до людей. Для полювання вони вибирали місця поблизу селищ, де на полях і в коморах жили незліченні гризуни. Вважається, що китайська кішка Лі Хуа – нащадок одомашнених тисячі років тому Гобийскої кішки.

Маленькі «тигри» згадуються в історичних документах, зображення типових полосатиків прикрашають роботи древніх майстрів Китаю – художників, ювелірів, гончарів, ковалів. Офіційний статус в CFA порода кішок китайська Лі Хуа отримала тільки в 2010 році. Але вже в 2003 перші «тигренята» демонструвалися на виставці в Пекіні. У США порода займає почесне третє місце в рейтингу «15 найкрасивіших смугастих кішок», поступаючись тільки американським бобтейлам і тойгерам. А ось для росіян Лі Хуа кішка занадто звичайна, і тому не привертає увагу заводчиків – дуже вже схожі представники цієї рідкісної породи на наших Васьків і Мурзиків.

Зовнішній вигляд Привабливість Лі Хуа в їх природності – це сильні тварини середніх розмірів, що виробляють враження умілих мисливців. Спинка пряма, кінцівки м’язисті, хвіст середньої довжини трохи звужується до кінчика. Порода кішок китайська Лі Хуа – це ідеальні пропорції хижака. Впевнений незалежний погляд яскравих зелених або насичено-жовтих мигдалеподібних очей підкреслює якусь дикість образу. Мордочка акуратна, трохи подовжена, але не загострена. Перенісся середньої довжини, перехід від чола до мордочці плавний – акуратне поглиблення без різких «сходинок» і кутів. Родзинка цих кішок – добре прилягає до тіла коротка шубка «тигрового» забарвлення. Варіант забарвлення допустимо тільки один – коричневий таббі.

 

Породна Лі Хуа виглядає дуже ефектно – вугільні смуги на теплому тлі яскраво окреслені, майже зливаючись в кільця на лапках і хвості. Мордочка прикрашена макіяжем «богині» – підводка, лінії від очей по щічках, на лобі виразна «М». На грудях низка намист, одне з яких обов’язково має бути замкнутим. На животі – розсип зворушливих «гудзичків». У куточках губ антрацитові точки – кішка хитрувато «посміхається».

 

Характер «Тигр, що крадеться, дракон» – художня інтерпретація китайського виразу, сенс якого відповідає російській приказці «У тихому болоті чорти водяться». Серед домашніх китайська кішка Лі Хуа – це дракон, спокійний і мудрий, податливий, усепрощаючий. У китайській культурі дракони уособлюють все світле і позитивне. До речі, європейці і американці, говорячи про Лі Хуа, називають цих кішок драконами Лі. Так от, в кожному миролюбному драконі живе тигр – войовничий, безжальний, але справедливий каратель. Не вірите? Тоді спробуйте образити Лі Хуа або порушити її межі без згоди власника – ласкава добродушна кішка відразу перетворюється з мирного «дракона» в зухвалого «тигра». Але Лі Хуа зовсім не кровожерлива особа. Просто поводитися з цими кішками слід дбайливо, з часткою поваги. Силою, криками і примусом від Лі Хуа нічого не добитися. До честі заводчиків, китайська кішка наділена терпимістю і мудрістю – цих тварин легко виховувати, вони розуміють людини майже без слів. Утримання та догляд Лі Хуа невибагливі і некапризними. Вони прекрасно відчувають себе як в невеликій квартирі, так і на прибудинковій території. Маленькі «тигри» люблять бути в русі – багато грають, досліджуючи світ з невтомним ентузіазмом. Але «тигри» ці дійсно обережні- незважаючи на допитливість і рухливість, шуму і бардаку Лі Хуа не створить. Звичайно, якщо їй надані відповідні умови: розвиваючі іграшки, «гіллясті» ігрові комплекси, полички для лазіння і т.п.

 

У відносинах з дітьми китайська порода кішок Лі Хуа може стати уважною нянею або шкідливим бісеням. Все залежить від батьків – важливо пояснити малюкові, що ці кішки, незважаючи на товариськість, мають особисті кордони. До сторонніх Лі Хуа байдужі, якщо гості не надто нав’язливі. Серед домашніх вихованців Лі Хуа домінує, хитрістю відвойовуючи першість. Клітини з дрібною живністю краще прибрати подалі – мисливський інстинкт у цих кішок чудово розвинений.

 

Догляд за Лі Хуа дуже простий. Коротка шерсть глянцевою жестковатою структури не збирає пил і майже не линяє через відсутність підшерстя. Купають цих кішок рідко, вичісують пару раз на місяць. Здоров’я Порода кішок Лі Хуа – це аборигенні тварини природних пропорцій, чистокровні, а це завжди міцне здоров’я, відмінний імунітет і висока тривалість життя.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*