Менкс (ВІДЕО)

Менкс (Manx) – порода безхвостих кішок з острова Мен.

 

 Кішки породи Менкс відрізняються своєю відданістю, ніжністю і допитливістю.

 

Кішки цієї породи спокійні, розумні і слухняні. Менкскі кішки ласкаві, добре ловлять мишей, люблять дітей і ладнають з собаками. Кішки Менскс   відчувають постійну потребу в спілкуванні з господарем.

 

Менкс завжди намагається бути в центрі подій і обов’язково в числі діючих осіб, у неї надприродна здатність пристосовуватися до характерів і настроїв інших членів сім’ї. Кішки цієї породи люблять грати з водою, але не люблять митися.

 

Нерідко Менкс можна застати на краю туалетного сидіння, що стежать за ллється водою. Щоб продовжити це задоволення, Менкс можуть навчитися спускати воду самі. В силу того, що відсутність хвоста є мутацією, у кішок цієї породи можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Менкскій кішці потрібен спеціальний догляд за шерстю.

 

Історія породи Менкс – природно склалася на острові Мен (Великобританія), розташованого в Ірландському морі, порода кішок, заснована на домінантній мутації, що виникла кілька століть тому, і походить від тих же самих коренів, що і британська короткошерста. Відсутність хвоста у  кішок, як передбачається, слідство генетичного порушення, яке виникло в умовах острівної ізольованості та відсутності притоку свіжої крові. Ген безхвостості є небезпечним для здоров’я і може спричинити дисфункції кишечника  або сечового міхура, надзвичайні труднощі при ходьбі.

 

Цей синдром зазвичай проявляється від перших тижнів до декількох місяців життя тварини, і такі тварини бракуються. Через питання здоров’я Менкс не отримали підтримки GCCF, але були вивезені в Америку, де і були зареєстровані як порода. Сьогодні Менкс визнані всіма асоціаціями любителів кішок, а CFA об’єднала Менкс і кимрика в одну породу – Менкс – з двома варіантами довжини вовни.

 

Зовнішній вигляд кішок У Менкских кішок велике округле тіло середнього розміру з потужним кістяком.

Тіло кішки округлено ззаду через нерозвиненість хребта. Спина вигнута дугою. Задня частина тіла важкувата. Задні ноги довші передніх, через що кішка набуває характерний«кролячий» вигляд. Пересувається  кішка переважно стрибками.

 

Голова кругла, велика, з округлими щоками і виступаючими вилицями.

 

Ніс прямий, широкий; високі вуха загострені на кінцях; очі круглі, великі.

 

Шерсть рясна, щільна, “подвійна”, з блискучою твердою остю і трохи коротшим густим підшерстям.

 

Окрас. Допускається окрас будь-яких кольорів і забарвлень. Бажано, щоб кольорові плями були розділені білим полем. Колір очей, кінчика носа і подушечок лап повинен відповідати основному тону забарвлення шерсті. В ідеалі (виставковий варіант) хвіст повністю відсутній. Але через можливі проблем зі здоров’ям, викликаних геном безхвостих, в породі зроблені допущення для тварин з декількома хребцями хвоста (rumpy riser), які беруть участь у чемпіонатах, але оцінюються нижче, ніж абсолютно безхвості (rumpy), а також тварин з укороченим рухомим хвостом (stumpy) і нормальним довгим хвостом (longy), що не показуються в чемпіонатах, але обов’язково беруть участь в розведенні для зниження частоти проявів Менкс-синдрому.

 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Останні новини

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*